Kalendarium abp. Wiktora Skworca

KWIECIEŃ 2018

20 IV – piątek

godz. 10. 00 OPOLE – KURIA DIECEZJALNA
Spotkanie z Księżmi Dyrektorami Wydziałów Duszpasterstwa Rodzin Metropolii Katowickiej.

godz. 18. 00 MYSŁOWICE KOSZTOWY – PARAFIA MB CZĘSTOCHOWSKIEJ
Msza święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii: Dziećkowice i Kosztowy.

21 IV – sobota

godz. 09. 00 ZABRZE – KOPALNIA GUIDO KAPLICA ŚW. BARBARY
Msza święta z homilią na rozpoczęcie konferencji: „Dziedzictwo niematerialne – lokalna tożsamość – wspólne bogactwo”.

godz. 11. 00 ZABRZE – ŁAŹNIA ŁAŃCUSZKOWA
Udział w konferencji „Dziedzictwo niematerialne – lokalna tożsamość – globalne bogactwo” połączonej z uroczystym spotkaniem depozytariuszy tradycji barbórkowych.

godz. 16. 00 BRENNA – DOM REKOLEKCYJNY ŚW. JADWIGI
Msza święta dziękczynna za dar życia i kapłaństwa ks. kanonika Emmanuela Olszara z okazji 45-lecia przyjęcia święceń prezbiteratu.

22 IV – niedziela

godz. 14. 30 KATOWICE – KRYPTA KATEDRY CHRYSTUSA KRÓLA
Msza święta w intencji Wspólnoty Dobrego Pasterza z okazji 25 lat zatwierdzenia i funkcjonowania wspólnoty.

23 IV – poniedziałek

godz. 18. 00 RADZIONKÓW – PARAFIA ŚW. WOJCIECHA
Msza święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży.

24 IV – wtorek godz. 18. 00 ŻORY – PARAFIA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
Msza święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży.

25 IV – środa

godz. 08. 00 KATOWICE – KRYPTA KATEDRY CHRYSTUSA KRÓLA
Msza święta w intencji bp Marka Szkudło z okazji imienin oraz w intencji kwietniowych solenizantów: pracowników kurii oraz instytucji diecezjalnych.

godz. 18. 00 PSZÓW – PARAFIA NARODZENIA NMP
Msza święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii: Pszów, Kalwaria, Krzyżkowice.

26 IV – czwartek

godz. 10. 45 RUDA ŚLĄSKA KOCHŁOWICE – PARAFIA TRÓJCY PRZENAJŚWIETSZEJ
Msza święta dla uczestników VII Pielgrzymki Szkół im. Jana Pawła II z Archidiecezji Katowickiej.

godz. 18. 00 KATOWICE PIOTROWICE – PARAFIA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA I ŚW. JANA BOSKO
Msza święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii: Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa.

27 IV – piątek

godz. 18. 00 MIKOŁÓW MOKRE – PARAFIA ŚW. WAWRZYŃCA
Msza święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii: Mokre, Kamionka, Paniowy, Mikołów-Reta.

28 – 29 IV GNIEZNO

Udział w uroczystościach odpustowych ku czci św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Zakończenie obchodów jubileuszu 600-lecia Prymasostwa w Polsce.

KALENDARIUM