Wielkopostny dzień skupienia dla nauczycieli i wychowawców miasta Katowice

Archidiecezja Katowicka

2014-04-09

W czwartek, 10 kwietnia br., o godz. 16.45 w gmachu Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach, ul. Wita Stwosza 17 odbędzie się wielkopostny dzień skupienia dla nauczycieli i wychowawców miasta Katowice.

Zapraszając katowickich pedagogów na spotkanie metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przypomniał, że doroczny obchód Wielkiego Postu ma podwójny charakter - chrzcielny oraz pokutny i przygotowuje nas do paschalnego misterium. „Poprzez dzieła pokuty, modlitwę słuchanie Słowa Bożego przygotowujemy się do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i radości Zmartwychwstania Pańskiego” - napisał.

W czasie spotkania konferencję wygłosi ks. prof. Józef Kozyra - biblista, wykładowca Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Po Mszy św. przewidziano czas na spotkanie przy stole.

Posłuchaj: wypowiedź ks. Jacka Błaszczoka z Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Katowicach

Archidiecezjalny Serwis Informacyjny