Katowice: Powakacyjna pielgrzymka służby liturgicznej

Archidiecezja Katowicka

2014-08-29

 

powakacyjna pielgrzymka minMinistranci z całej diecezji katowickiej przybędą w sobotę, 30 sierpnia br. do katedry Chrystusa Króla w Katowicach na powakacyjną pielgrzymkę służby liturgicznej.

 

Program ministranckiej pielgrzymki przewiduje:

 

od 9.30 – Możliwość zapisów grup ministranckich, odbiór śpiewników.

 

10.00 – Wspólna modlitwa w katedrze na rozpoczęcie pielgrzymki, konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej, bieżące sprawy i ogłoszenia.

 

11.30 – Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem metropolity katowickie abp. Wiktora Skworca i odnowienie przyrzeczeń ministranckich.

 

Od 13.00 – Gry i zabawy w ogrodach kurialnych i przed budynkiem Kurii: quizy liturgiczne i biblijne, konkurs w układaniu kostki Rubika, możliwość zwiedzania Seminarium Duchownego i krypty biskupów w katedrze, poczęstunek dla każdego ministranta, wyjątkowe bonusy dla uczestniczących w tegorocznych rekolekcjach wakacyjnych. Specjalne nagrody przygotowane przez Wydział Duszpasterstwa Ogólnego i Duszpasterstwo Ministrantów.

 

Ponadto atrakcje przygotowane przez „Małego Gościa Niedzielnego”. Podobnie jak w ubiegłym roku, na zakończenie pielgrzymki rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody wśród ministrantów biorących udział w pielgrzymce.

 

Archidiecezjalny Serwis Informacyjny