Gliwice: Msza św. w 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Archidiecezja Katowicka

2014-08-29

radiostacja gl022W niedzielę, 31 sierpnia br., w przeddzień 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej, o godz. 18.00, w katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach zostanie odprawiona Msza św. o zachowanie pokoju i sprawiedliwości.

Przewodniczyć będzie abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, a homilię wygłosi kard. Reinhard Marx, przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec.

Po Mszy św. w pobliżu Radiostacji Gliwickiej, gdzie 31 sierpnia 1939 r. żołnierze SS przebrani w polskie mundury dokonali prowokacji, mającej być pretekstem do wojny, o pokój wspólnie będą się modlić katolicy, protestanci i wyznawcy religii mojżeszowej, a także reprezentanci władz państwowych i samorządowych.

Archidiecezjalny Serwis Informacyjny