Katowice: Święcenia prezbiteratu

Archidiecezja Katowicka

2015-05-22

W sobotę, 23 maja br., w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach ośmiu diakonów, którzy przygotowywali się do kapłaństwa w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym, przyjmie z rąk metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca święcenia prezbiteratu. Liturgia święceń rozpocznie się o godz. 10.00.

Podkreślając, że święcenia prezbiteratu są ważnym faktem związanym z przyszłością archidiecezji metropolita katowicki zaproszenie do udziału w uroczystości skierował do wszystkich diecezjan, a szczególnie do wiernych z parafii pochodzenia kandydatów do święceń, do młodzieży, do maturzystów odkrywających życiowe powołanie i do Służby Liturgicznej. „Proszę także o modlitwę w intencji nowych powołań do służby dziełu ewangelizacji świata” – dodał.

Diakoni mający przyjąć święcenia prezbiteratu 23 maja 2015 r.

Posłuchaj:
Wypowiedź metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca
Wypowiedź ks. Marka Panka, rektora Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach

Archidiecezjalny Serwis Informacyjny