Katowice: Akademicka procesja Bożego Ciała

Archidiecezja Katowicka

2015-06-03

Głośne bębny, płonące pochodnie, piękne dziewczyny sypiące kwiaty i śpiew scholi, a w centrum kapłan z monstrancją – to pomysł studentów z Duszpasterstwa Akademickiego „Gniazdo” w Katowicach na procesję z okazji uroczystości Bożego Ciała.

W akcję włączają się też inne duszpasterstwa. Studenci chcą zorganizować ją w formie, jakiej Katowice do tej pory nie widziały.

W niedzielę 7 czerwca po Mszy akademickiej o godz. 19.30 procesja ruszy z kościoła Przemienienia Pańskiego w stronę katowickiego Rynku. Mimo zbliżającej się sesji studenci z Duszpasterstwa Akademickiego „Gniazdo” od dwóch tygodni przygotowują procesję. W budynku klasztornym trwają próby bębniarzy, młodzież sama szyje sztandary i przygotowuje pochodnie. Ponadto zbierane są kwiaty, które będą sypały ubrane na biało studentki. Trasa procesji wiedzie do czterech ołtarzy ulicami Mickiewicza, 3, Maja, Pl. Wolności, ul. Sokolską do kościoła Przemienienia Pańskiego.

Wypowiedź o. Marcina Barańskiego OP, duszpasterza akademickiego

Załącznik -  Plakat