IX Archidiecezjalna Pielgrzymka Młodych na Jasną Górę

Archidiecezja Katowicka

2015-08-10

Tak jak w poprzednich latach pielgrzymka odbędzie się w 4 ostatnie dni sierpnia, czyli 28 – 31. 08. 2015 r.

W tym roku młodzież będzie pielgrzymować pod hasłem „W drodze na Światowe Dni Młodzieży – dotknij miłosierdzia”. Będzie to kolejny etap duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

Trasa jak co roku będzie wiodła Szlakiem Orlich Gniazd na Jurze krakowsko-częstochowskiej. Pielgrzymi wyruszą z Katowic wczesnym rankiem 28.08 pociągiem do Zawiercia. Stamtąd udadzą się przez Górę Zborów na nocleg do Bobolic. Tam też, w ruinach zamku, zostanie odprawiona pierwsza Msza Św. Kolejnego dnia pielgrzymi przejdą przez Złoty Potok, a na nocleg zatrzymamją się w szkole w Zrębicach. Trzeciego dnia przejdą przez Olsztyn i w godzinach popołudniowych dotrą na Jasną Górę. O godzinie 19.30 Mszy świętej na Jasnej Górze będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ks. Biskup Marek Szkudło.

W Częstochowie pielgrzymi zatrzymają się w domu pielgrzyma prowadzonym przez Siostry Matki Bożej Miłosierdzia. Ostatniego dnia przeżyją wspólnie Eucharystię przed obrazem Czarnej Madonny oraz odprawią drogę krzyżową na wałach klasztoru.

Powrót do Katowic 31.08 ok. godziny 18.00.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy: TUTAJ

Archidiecezjalny Serwis Informacyjny