Nowi nadzwyczajni szafarze Komunii świętej

Archidiecezja Katowicka

2016-03-04

katedra03Ponad dwustu mężczyzn wyznaczy metropolita katowicki abp Wiktor Skworc do posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej.

Uroczystość będzie miała miejsce w niedzielę, 6 marca br. o godz. 15.00 w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Kandydaci do posługi od I niedzieli tegorocznego Wielkiego Postu uczestniczyli w studium przygotowawczym. Kandydatami mogą być mężczyźni, którzy ukończyli 25 lat. Powinni odznaczać się nieskazitelnym życiem moralnym, pobożnością, poważaniem wśród duchowieństwa i wiernych parafii, a także posiadać przynajmniej średnie wykształcenie. Posługę szafarza mogą pełnić zasadniczo do 65 roku życia.

Aktualnie w archidiecezji katowickiej posługuje 1125 nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej.

Wypowiedź ks. Romana Chromego, dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Metropolitalnej w Katowicach

Archidiecezjalny Serwis Informacyjny