Katowice: Dzień Życia Konsekrowanego (zapowiedź)

W piątek, 2 lutego br., Kościół katolicki obchodzić będzie Święto Ofiarowania Pańskiego. Z inicjatywy św. Jana Pawła II obchodzone jest ono również jako Dzień Życia Konsekrowanego.

ASI

2018-02-08

Z tej okazji wszystkie osoby konsekrowane z terenu archidiecezji katowickiej zaproszone są do udziału we wspólnym świętowaniu w katowickiej archikatedrze Chrystusa Króla. Uroczystej Mszy świętej o godz. 12.00 przewodniczył będzie bp Adam Wodarczyk. Po Eucharystii uczestnicy będą wspólnie świętować przy stole w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach.

„Dzięki osobom konsekrowanym Miłość Boża staje się obecna pośród nas w całym swym bogactwie. Jest to miłość zatroskana, miłość cierpliwie czekająca, miłość poszukująca i miłość odnajdująca człowieka” – napisał w liście na tegoroczny Dzień Życia Konsekrowanego przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP bp Jacek Kiciński.

Archidiecezjalny Serwis Informacyjny, Latest, Zapowiedzi wydarzeń

ROCZNICA ŚMIERCI: