XV Nocna pielgrzymka młodych na Jasną Górę

60 kilometrową pielgrzymkę nocą z soboty na niedzielę przeszło ponad 200 młodych ludzi. Szli z Piekar Śląskich do Częstochowy

zdjęcie: ks. S. Kreczmański

ks. S. Kreczmański

2018-04-30

12 godzin i 38 minut zajął marsz XV Nocnej Pielgrzymki Młodych z Piekar Śląskich do Częstochowy. – Idziemy od Matki Bożej Piekarskiej, do Matki Bożej Częstochowskie. Całą noc „z buta” – piszą uczestnicy pielgrzymka na profilu facebookowym.

- W tym roku szliśmy po raz piętnasty. Tym razem towarzyszyła nam modlitwa w intencji prześladowanych chrześcijan w Chinach – mówi ks. Marcin Wierzbicki, który szedł z uczestnikami od Piekar.

Pielgrzymka rozpoczęła się o 19.30 w piekarskiej bazylice od Eucharystii. Po niej młodzi odśpiewali Apel Jasnogórski i ruszyli w stronę Częstochowy. W sumie około 250 osób wyruszyło z Piekar Śląskim. Przed południem dotarli na Jasną Górę, a punktem kulminacyjnym była Eucharystia w kaplicy Cudownego Obrazu.

Uczestnicy pielgrzymki pochodzą nie tylko z Katowic. Wzięli w niej udział także pątnicy z innych śląskich miast, a nawet w żywiecczyzny.

- Idąc modliliśmy się. Było wiele radości, ale było też cierpienie – podsumowuje pielgrzymkę ks. Waldemar Maciejewski, moderator Ruchu Światło-Życie w archidiecezji katowickiej.

- Jak zawsze było ciężko. 60 kilometrów w jedną noc to jest potężny wysiłek. Przyszliśmy zmęczeni, ale już się zastanawiamy kiedy będzie następna pielgrzymka i jak się do niej jeszcze lepiej przygotować – mówią uczestnicy pielgrzymki.

Pierwszy raz Nocna Pielgrzymka Młodych na Jasną Górę wyruszyła w 2008 roku. Wówczas pięciu młodych mężczyzn po raz pierwszy wyrusza nocą z Piekar do Częstochowy. Od tego czasu pielgrzymka rozwija się i doczekała się w tym roku piętnastej edycji.

ZOBACZ GALERIĘ

Latest