Pod hasłem „Rodzina - wspólnota pokoju” 9 czerwca br., ulicami Katowic po raz kolejny przejdzie Marsz dla życia i rodziny.

Rozpoczęcie Marszu poprzedzi Msza św. w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach pod przewodnictwem metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca. Sprzed katedry uczestnicy Marszu przejdą do Parku Kościuszki, gdzie na łące koncertowej o godz. 15.00 rozpocznie się Piknik Rodzinny. W jego programie znajdą się występy zespołów młodzieżowych, muzycznych i atrakcje dla dzieci.

9 czerwca Marsze dla życia i rodziny odbędą się również w Rybniku i w Tychach.

24-03-2024

ks. Wojtal: Dlaczego Krzyż?

Kanclerz Kurii Metropolitalnej przewodniczył Mszy św. w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach.

24-03-2024

Katowice: ulicami miasta przeszła Droga Krzyżowa

Tegoroczne nabożeństwo było wyjątkowe, po raz pierwszy bowiem miało charakter ekumeniczny.

22-03-2024

Radio eM

Abp Galbas: Diecezje nie grzeszą, diecezje nie popełniają przestępstw - grzeszą ludzie

W piątek 22 marca metropolita katowicki był gościem w "Rozmowie poranka" w Radiu eM.

22-03-2024

Abp Skworc: Pośpiech nie musi być liczony w kilometrach, tylko w ofiarowanym czasie

Abp senior przewodniczył Mszy św. w kościele Matki Bożej Piekarskiej w Katowicach.

20-03-2024

Bp Wodarczyk: Pokora leży u podstaw sprawiedliwości Świętego Józefa

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej przewodniczył Mszy św. w kościele Świętego Józefa Robotnika w Katowicach.

18-03-2024

Pixabay

Ekumeniczna Droga Krzyżowa (zapowiedź)

22 marca w Katowicach odbędzie się ekumeniczne nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

CZWARTEK,
28 marca 2024 roku
WIELKI CZWARTEK

Łk 4, 16-21 | Jezus przyszedł do Nazaretu, gdzie się wychował. W dzień szabatu udał się swoim zwyczajem do synagogi i powstał, aby czytać. Podano Mu księgę proroka Izajasza. Rozwinąwszy księgę, znalazł miejsce,...