W najbliższą sobotę będziemy przeżywali uroczystość patronalną archidiecezji ku czci św. Jacka. Serdecznie zapraszamy do katowickiej katedry.

W sobotę, 17 sierpnia, w uroczystość św. Jacka, patrona archidiecezji katowickiej o godz. 12.00 w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przewodniczyć będzie Mszy św. w intencji mieszkańców archidiecezji oraz śp. Wojciecha Korfantego w 80. rocznicę jego śmierci.

Zgodnie z wieloletnią tradycją na zakończenie ogłoszony zostanie tegoroczny laureat nagrody Lux ex Silesia, przyznawanej osobom, które w swej działalności naukowej lub artystycznej ukazują wysokie wartości moralne i wnoszą trwały wkład w kulturę Górnego Śląska.

14-07-2024

Abp Galbas: Człowiek, który nie odpoczywa, coraz słabiej widzi sens tego co robi

Pszczelarze z archidiecezji katowickiej spotkali się na Mszy św. polowej na polanie Hamerla w Lesie Murckowskim.

12-07-2024

Biuro Prasowe

Kondolencje i modlitwa

Abp Adrian J. Galbas SAC przekazuje kondolencje rodzinie zmarłego górnika KWK Rydułtowy i modli się za wszystkich poszkodowanych.

18-06-2024

Fot. Bartłomiej Dobrzański /Foto Gość

Kolejne zmiany personalne w archidiecezji katowickiej [aktualizacja 11 lipca)]

Publikujemy listę zmian personalnych (stan na 11 lipca 2024 r.).

07-07-2024

Foto: silesia.edu.pl

Piękna modlitwa odrzuconych

Homilia abp. Adriana Galbasa, wygłoszona 7 czerwca w Raszczycach podczas Eucharystii z okazji 750. rocznicy powstania miejscowości.

06-07-2024

Foto: Bartłomiej Dobrzański /Foto Gość

Nigdy nie tracić nadziei

Homilia abp. Adriana Galbasa wygłoszona 6 czerwca na Jasnej Górze podczas 59. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Apostolstwa Chorych.

02-07-2024

Foto: Sanktuarium w Tuchowie / facebook

Abp Galbas w Tuchowie: Bez miłości nasze apostolstwo będzie bezduszne

Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. odpustowej w Bazylice pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tuchowie.

01-07-2024

Foto: ks. Sławomir Tupaj

Oddać Mu życie

Homilia wygłoszona podczas święceń prezbiteratu Księży Jezuitów w Krakowie.

01-07-2024

Śp. ks. Lesław Przepłata

Z przykrością zawiadamiamy, że w poniedziałek 1 lipca zmarł śp. ks. Lesław Przepłata, lat 59, rocznik święceń 1992, proboszcz Parafii Świętego Jerzego w Goczałkowicach-Zdroju.

SOBOTA,
20 lipca 2024 roku
Dzień powszedni
Kolor zielony

Słowo na dzisiaj

Mt 12, 14-21 | Faryzeusze wyszli i odbyli naradę przeciw Jezusowi, w jaki sposób Go zgładzić. Gdy się Jezus dowiedział o tym, oddalił się stamtąd. A wielu poszło za Nim i uzdrowił ich wszystkich. Lecz zabronił...

ROCZNICA ŚMIERCI:
1937 † Fedor Pigulla
1941 † Teodor Huchracki
1981 † Franciszek Kubalok

ROCZNICA URODZIN:
1959 - ks. Antoni STEFAŃSKI
1968 - ks. Marek BREWKO
1983 - ks. Krzysztof MATUSZEWSKI
1984 - ks. Krzysztof NOWROT

Kuria Metropolitalna w Katowicach
czynna od poniedziałku do piątku
w godz. 9.00-15.00
z wyjątkiem świąt i uroczystości.

Materiały dla rodzin