Zaproszenie na Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolstwa Chorych na Jasną Górę, 1 lipca 2020 roku

Drodzy Diecezjanie!
W poniedziałek, 6 lipca, na Jasnej Górze odbędzie się 55. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych. W tym roku z powodu sytuacji epidemicznej będzie ona miała inną formę.
Zapraszam wszystkich chorych do duchowego włączenia się w pielgrzymkę za pośrednictwem transmisji telewizyjnej. Msza św., która zostanie odprawiona o godz. 11.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu, będzie transmitowana przez telewizję publiczną TVP 3.
Dzień wcześniej, 5 lipca, o godz. 21.00 Apel Jasnogórski transmitowany przez Telewizję Trwam poprowadzi Krajowy Duszpasterz Apostolstwa Chorych. Proszę i zachęcam wszystkie osoby chore, niepełnosprawne i starsze, aby duchowo pielgrzymowały i łączyły się w modlitwie z Jasną Górą.
Tegoroczna pielgrzymka odbywa się w czasie trwania 5. roku nowenny przed stuleciem Apostolstwa Chorych w świecie. Niech Maryja, Uzdrowienie Chorych, Patronka Apostolstwa Chorych, przyczyni się do dalszego rozwoju wspólnoty chorych, pomoże im w najtrudniejszych chwilach cierpienia i osamotnienia doświadczać pokoju i łaski pociechy, płynących ze zjednoczenia z Jej Synem, w Komunii św. oraz w sakramencie chorych.
Proszę także kapłanów naszej Archidiecezji, aby – stosując wszelkie zasady bezpieczeństwa sanitarnego – na prośbę chorych i ich rodzin kontynuowali duszpasterstwo wśród chorych i osób w podeszłym wieku, towarzysząc im sakramentalnie i przekazując miesięcznik „Apostolstwo Chorych”.
Drodzy Chorzy! Zapraszam Was do udziału w pielgrzymce poprzez transmisję telewizyjną, do włączenia się w duchowe dzieło Apostolstwa Chorych oraz proszę o wytrwałą modlitwę oraz ofiarowanie cierpienia i samotności w intencji nowych powołań kapłańskich.
Wszystkim chorym, ich rodzinom i bliskim oraz duszpasterzom błogosławię.

† Wiktor Skworc
PRZEWODNICZĄCY KOMISJI DUSZPASTERSTWA KEP
ARCYBISKUP METROPOLITA KATOWICKI
Katowice, 1 lipca 2020 roku