Od listopada zeszłego roku w Ośrodku Spotkań i Formacji archidiecezji katowickiej trwa generalny remont.

Trzeba zdążyć do końca kwietnia, bo od maja rozpocznie się nowy rekolekcyjny sezon w zupełnie nowych warunkach mieszkaniowych.

Remont obejmuje modernizację części mieszkalnej oraz dokończenie rozpoczętych przed dwoma laty prac związanych z dostosowaniem obiektu do wymogów i przepisów przeciwpożarowych. Wymieniana jest cała instalacja elektryczna i grzewcza.

Uczestnicy rekolekcji będą mogli korzystać z całkowicie odnowionych pokoi, wyposażonych w nowe łóżka, szafy, stoliki i krzesła. – Poszczególnym pokojom zostanie nadana nowa numeracja, a każdy z nich otrzyma swego świętego patrona – mówi ks. Łukasz Grzywocz, dyrektor domu rekolekcyjnego w Brennej.

Zmiany będą zauważalne także w łazienkach. Dwie z nich dostosowane będą do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym także poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Przyjeżdżających na rekolekcje gości powita nowa recepcja oraz odnowiona kaplica, w której pojawią się m.in. organy piszczałkowe, sprowadzone z Niemiec.

W związku z remontem istnieje możliwość darmowego przekazania części dotychczasowego wyposażenia. Zainteresowani mogą kontaktować się bezpośrednio z Dyrektorem Ośrodka w Brennej (tel. 519 546 420, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).