W czasie pandemii dzieci powinny uczyć się nie tylko matmy czy przyrody, ale także religii. Wydział katechetyczny kurii w Katowicach proponuje wejście na strony, dzięki którym nauka będzie ciekawsza.

Zachęcamy Katechetów uczących dzieci w wieku od sześciu lat do jedenastu lat, tzn. od zerówki do czwartej/piątej klasy, do skorzystania z propozycji jezuickiej TV Live „Mocni w Duchu”.  Codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 11.00 – 12.30 będzie emitowany program dla dzieci, zawierający treści biblijne i ewangelizacyjne, przekazywane za pomocą metod aktywizujących oraz interakcyjnych, np. śpiewy, nauka kroków do piosenek, rysowanie - napisali pracownicy Wydziału Katechetycznego katowickiej kurii.

Zwrócili się też do wszystkich katechetów, pracujących w archidiecezji katowickiej o przesłanie poprzez dzienniki elektroniczne informacji do rodziców uczniów, by umożliwili swoim dzieciom uczestnictwo w programie.

Program z poniedziałku 16 marca można jeszcze zobaczyć TUTAJ.

Wydział Katechetyczny przypomina też katechetom o możliwości korzystania z portali związanych z podręcznikami do religii. Można tam znaleźć różnorodne materiały pomocnicze, skorelowane z treściami zawartymi w „Podstawie programowej katechezy Kościoła katolickiego”.

- W celu jej realizacji prosimy wszystkich nauczycieli religii – duchownych i świeckich – o przesyłanie uczniom drogą elektroniczną materiałów oraz wskazówek do pracy w domu. Czas kwarantanny nie jest czasem wakacji. Lekcje religii, a zwłaszcza zajęcia nauczania indywidualnego można prowadzić za pośrednictwem dostępnych komunikatorów - informują pracownicy Wydziału.

Więcej szczegółów TUTAJ.

Wydział zachęca również katechetów uczących w szkołach ponadpodstawowych, żeby oprócz zdalnego nauczania zapoznali uczniów z propozycjami Radia eM i zachęcili ich do uczestnictwa w transmisjach Mszy Świętych, nabożeństw wielkopostnych oraz rekolekcji. - Otoczmy naszych uczniów duszpasterską troską i przypominajmy im o pozostawaniu w domu, zgodnie z zasadą odpowiedzialności za siebie i innych w duchu V Bożego Przykazania „Nie zabijaj”, które wymaga od nas troski o zdrowie swoje i innych oraz zabrania niepotrzebnego narażania siebie i bliźnich na chorobę - napisali pracownicy.

Najnowsze

26 wrzesień 2023

Zmarł abp Stanisław Szymecki (1924-2023)

Arcybiskup senior Archidiecezji Białostockiej  odszedł do wieczności we wtorek, 26 września, w...

25 wrzesień 2023

Imieniny abp. seniora Damiana Zimonia

We wtorek 26 września swoje imieniny obchodzi abp senior Damian Zimoń.

23 wrzesień 2023

Abp Galbas do mężczyzn: Dajcie się nająć Gospodarzowi Winnicy!

Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. z udziałem uczestników 7. „Męskiego Oblężenia” Jasnej...

23 wrzesień 2023

Bp Olszowski do szafarzy: Nasze zadanie to dbać o glebę swojego serca

Około 80 szafarzy z archidiecezji katowickiej pielgrzymowało do Pszowa. 

23 wrzesień 2023

Abp Galbas o śp. bp. Janie Wieczorku

– Z gorliwością wypełniał swoje kapłańskie, a potem biskupie obowiązki –  powiedział...

22 wrzesień 2023

Wspólnota neokatechumenalna rozpoczęła nowy rok formacyjny

Eucharystii sprawowanej w katedrze Chrystusa Króla, 20 września, przewodniczył abp Adrian Galbas.