W czasie pandemii dzieci powinny uczyć się nie tylko matmy czy przyrody, ale także religii. Wydział katechetyczny kurii w Katowicach proponuje wejście na strony, dzięki którym nauka będzie ciekawsza.

Zachęcamy Katechetów uczących dzieci w wieku od sześciu lat do jedenastu lat, tzn. od zerówki do czwartej/piątej klasy, do skorzystania z propozycji jezuickiej TV Live „Mocni w Duchu”.  Codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 11.00 – 12.30 będzie emitowany program dla dzieci, zawierający treści biblijne i ewangelizacyjne, przekazywane za pomocą metod aktywizujących oraz interakcyjnych, np. śpiewy, nauka kroków do piosenek, rysowanie - napisali pracownicy Wydziału Katechetycznego katowickiej kurii.

Zwrócili się też do wszystkich katechetów, pracujących w archidiecezji katowickiej o przesłanie poprzez dzienniki elektroniczne informacji do rodziców uczniów, by umożliwili swoim dzieciom uczestnictwo w programie.

Program z poniedziałku 16 marca można jeszcze zobaczyć TUTAJ.

Wydział Katechetyczny przypomina też katechetom o możliwości korzystania z portali związanych z podręcznikami do religii. Można tam znaleźć różnorodne materiały pomocnicze, skorelowane z treściami zawartymi w „Podstawie programowej katechezy Kościoła katolickiego”.

- W celu jej realizacji prosimy wszystkich nauczycieli religii – duchownych i świeckich – o przesyłanie uczniom drogą elektroniczną materiałów oraz wskazówek do pracy w domu. Czas kwarantanny nie jest czasem wakacji. Lekcje religii, a zwłaszcza zajęcia nauczania indywidualnego można prowadzić za pośrednictwem dostępnych komunikatorów - informują pracownicy Wydziału.

Więcej szczegółów TUTAJ.

Wydział zachęca również katechetów uczących w szkołach ponadpodstawowych, żeby oprócz zdalnego nauczania zapoznali uczniów z propozycjami Radia eM i zachęcili ich do uczestnictwa w transmisjach Mszy Świętych, nabożeństw wielkopostnych oraz rekolekcji. - Otoczmy naszych uczniów duszpasterską troską i przypominajmy im o pozostawaniu w domu, zgodnie z zasadą odpowiedzialności za siebie i innych w duchu V Bożego Przykazania „Nie zabijaj”, które wymaga od nas troski o zdrowie swoje i innych oraz zabrania niepotrzebnego narażania siebie i bliźnich na chorobę - napisali pracownicy.

Najnowsze

13 kwiecień 2024

Abp Galbas przewodniczył liturgii upamiętniającej śp. ks. Franciszka Długosza

Uroczystości symbolicznego pochówku więźnia Dachau odbyły się w Studzionce.

13 kwiecień 2024

Abp Skworc: Śp. biskup Bednorz niech nadal będzie przykładem

Hierarcha przewodniczył Mszy św. w 35. rocznicę śmierci biskupa Herberta Bednorza.

11 kwiecień 2024

Śp. ks. Ernest Mosler

Z przykrością zawiadamiamy, że w wieku 58 lat, w 33. roku kapłaństwa...

10 kwiecień 2024

Abp Galbas: To nie śmierć rozdziela ludzi, ale brak pamięci i brak miłości

Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. w kościele garnizonowym pw. św. Kazimierza w...

10 kwiecień 2024

Obradowała Rada Kapłańska

Spotkanie odbyło się we wtorek 9 kwietnia w Kurii Metropolitalnej w Katowicach...

09 kwiecień 2024

Abp Galbas: trzy warunki spełniania woli Bożej

Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Eucharystia rozpoczęła diecezjalne rekolekcje...