Niedziela Palmowa... w domu? Da się! I to #mimodrzwizamkniętych. Duszpasterstwo Młodych oraz Duszpasterstwo Akademickie w Katowicach ruszyło z akcją, która potrwa aż do 5 kwietnia.

To coś dla młodych z archidiecezji katowickiej. #Palmowachallenge polega na tym, żeby codziennie wchodzić na facebookowe profile duszpasterstwa młodzieży - www.facebook.com/mlodzidlamlodych lub katowickiego Duszpasterstwa Akademickiego "Centrum" - www.facebook.com/DAcentrum. A tam - codziennie propozycje nowych zadań.

W niedzielę został tam zamieszczony filmik z krótkim przesłaniem, którym dzieli się z młodymi Halina Mlynkova.

- Zaśpiewaj z mamą lub tatą, siostrą lub bratem, dziewczyną lub chłopakiem Twój ulubiony hymn ŚDMowy (lub inną piosenkę religijną). Rozwesel innych! Nagraj to i wyślij do nas na prv (lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Najzdolniejsi otrzymają nagrody! - czytamy na Facebooku

Wśród nagród - dla najwytrwalszych uczestników wydarzenia - jest szansa udziału w alpejskiej wyprawie "Ciemnych typów".

Każdego dnia przesłanie do młodych będzie wygłaszała inna znana osoba. Codziennie jednak w #palmowachallenge będzie się powtarzać drugie zadanie: "Pomódl się "Ojcze nasz" za wszystkich chorych na skutek epidemii".

Akcja zakończy się w Niedzielę Palmową Mszą świętą on-line w samo południe w katowickiej katedrze.

#Palmowachallenge otworzył arcybiskup katowicki Wiktor Skworc, nagrywając przesłanie dla młodych.

PRZE / Gość Katowicki