Przeżyjmy Wielki Tydzień w wielkiej ciszy i wypełnijmy ją treścią, jaką jest Chrystus – apelował na antenie Radia eM abp Wiktor Skworc.

Nawiązując do zbliżającej się Niedzieli Palmowej, która jest jednocześnie Światowym Dniem Młodzieży, abp Wiktor Skworc powiedział, że mimo pustej tego dnia katedry, będzie widział ją pełną. – Zachowuję w pamięci katedrę pełną młodzieży rozradowanej, ucieszonej, która przybyła na spotkanie z Chrystusem Królem – powiedział. – I myślę, że to też będzie spotkanie pełnie radości i życia, chociaż w przestrzeni wirtualnej.

Metropolita dodał też, że już od pewnego czasu młodzież przygotowuje się do tej niedzieli. – Różne postaci życia społecznego – zauważył – wzywają młodych do tego, żeby wstali i zrobili coś dobrego. To wpisuje się w hasło tegorocznego ŚDM, które wyznaczył papież Franciszek „Młodzieńcze, tobie mówię wstań!”

Arcybiskup wyraził nadzieję że spotkanie młodych ludzi z Jezusem Chrystusem Królem (takie jest wezwanie katowickiej katedry) w przestrzeni internetu sprawi, że młodzi wybiorą Go jako Pana swego życia.

Mówiąc o przeżywaniu Wielkiego Tygodnia w domach, metropolita katowicki prosił, aby szczególnie Wielki Piątek był dniem pojednania. Żeby w każdym domu była tego dnia adoracja krzyża, zarówno wspólnotowa, rodzinna, jak i osobista, z gruntownym rachunkiem sumienia. Abyśmy pojednali się z Bogiem i z ludźmi.

Pasterz lokalnego Kościoła mówił także o jałmużnie, jaką składają księża archidiecezji katowickiej. Na jego apel przekazują pieniądze na zakup respiratorów bądź środków ochronnych dla Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego w Tychach (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach) i Szpitala św. Józefa w Mikołowie.

Najnowsze

17 wrzesień 2021

Nie posługujmy się tylko prawdami zasłyszanymi

- Nie posługujmy się tylko prawdami zasłyszanymi. Musimy doświadczyć osobiście rzeczywistości i...

11 wrzesień 2021

Inauguracja nowego Roku Katechetycznego

W katedrze Chrystusa Króla abp Wiktor Skworc odprawił Mszę św. z okazji...

10 wrzesień 2021

Istnieje rzemiosło pokoju

Za funkcjonariuszy Policji Państwowej i Policji Województwa Śląskiego poległych, zamordowanych i zaginionych...

09 wrzesień 2021

Spotkanie pracowników Kurii Metropolitalnej i instytucji archidiecezjalnych

Po przerwie spowodowanej pandemią w siedzibie Kurii Metropolitalnej odbyło się spotkanie pracowników...

08 wrzesień 2021

Istnieje związek między pokojem a uśmiechem

O tym, że z czczonego w Pszowie obrazu Maryja uśmiecha się do...

05 wrzesień 2021

Bądźcie strażnikami niedzieli

Uczestnicy wakacyjnych rekolekcji w niedzielę spotkali się na Dniu Wspólnoty w katedrze...