Zachęcam do solidarności z górnikami wyrażającej się w modlitwie – mówił w Radiu eM abp Wiktor Skworc. Dodał, że otrzymał wiele wyrazów solidarności z całej Polski.

Metropolita Katowicki mówił także o jutrzejszych (16.05) święceniach prezbiteratu w archidiecezji katowickiej. – Cieszymy się każdym powołaniem i prosimy o modlitwę o nowe – mówił arcybiskup. Prosił też o modlitwę o zachowanie powołań, bo w kapłaństwie, tak jak w małżeństwie zdarzają się kryzysy.

Abp Skworc przypomniał też postać bp. Arkadiusza Lisieckiego, którego 90. rocznica śmierci przypadała 13 maja. Wspomniał jego decyzję o budowie w Katowicach katedry, która miała zjednoczyć wiernych, a także jego troskę o księży, czego wyrazem był wysiłek dokończenia budowy śląskiego seminarium duchownego w Krakowie. Hasłem przewodnim bp. Lisieckiego – jak przypomniał metropolita – były słowa z modlitwy arcykapłańskiej Chrystusa „Ut unum sint”. – Modlimy się o jedność Kościoła, ale także naszego społeczeństwa, które jest chrześcijańskie – mówił arcybiskup.

– Pamiętajmy, że na urodziny się idzie – mówił też metropolita, zapraszając do świętowania 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w kościołach. Zwrócił przy okazji uwagę na zwiększenie limitu osób przebywających w świątyni – obecnie może to być 1 osoba na 10 m².

Najnowsze

20 kwiecień 2021

Msza św. w 148. rocznicę urodzin Wojciecha Korfantego

Abp Wiktor Skworc przewodniczył Eucharystii w katedrze Chrystusa Króla w intencji pochodzącego...

20 kwiecień 2021

Pierwsze Komunie św. w czasie pandemii

Zgodnie z zaleceniami Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Katowicach tegoroczne uroczystości pierwszokomunijne...

19 kwiecień 2021

Rocznica święceń kapłańskich abp. Wiktora Skworca

19 kwietnia mija 48. rocznica święceń prezbiteratu Metropolity katowickiego i kapłanów, którzy...

18 kwiecień 2021

Rodzina jest skałą ucieczki

Po raz 30. członkowie Domowego Kościoła przeżywali w katowickiej katedrze Wielkanocny Dzień...

16 kwiecień 2021

Warto mówić o rzeczach pozytywnych i wspólnie czynić dobro!

W trudnych, nieprzewidywalnych czasach rodzinna modlitwa, Eucharystia oraz karmienie się Bożym Słowem...

16 kwiecień 2021

Śp. ks. Władysław Basista

Z przykrością zawiadamiamy, że zmarł Śp. ks. prał. Władysław Basista, emerytowany wykładowca...