Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. z okazji jubileuszu złożenia ślubów zakonnych w domu prowincjalnym Sióstr św. Jadwigi w Katowicach.

Arcybiskup Wiktor Skworc modlił się z 12 zakonnicami świętującymi 70, 65, 60, 50 i 25-lecie życia zakonnego. Przypomniał, że, świętując poszczególne rocznice, za każdym razem uświadamiamy sobie moment powołania i etapy jego realizacji.

Metropolita nawiązał do charyzmatu zgromadzenia, którym jest chrześcijańskie wychowanie młodzieży i dzieci oraz "ofiarna służba w każdym miejscu, gdzie znajduje się Chrystus obecny w naszych bliźnich". Podziękował siostrom za posługę w archidiecezji katowickiej.

- Bóg zapłać zgromadzeniu i jubilatkom za posługę w naszym lokalnym Kościele; za ubogacające i przekonujące wątpiących o prawdzie Ewangelii świadectwo; za ogrom modlitwy i dar ofiarowanych cierpień  - podkreślił w homilii.

Arcybiskup przypomniał, że w świetle słowa Bożego jubileusz jest "czasem zawierzenia Bogu, ponowienia ślubów". Jest także "czasem otrzymania mocy jubileuszowego błogosławieństwa". – W waszym przypadku jubileusz to czas powrotu do rzeczywistości powołania przez Boga do wyłącznej służby Jemu i ludziom. To czas powrotu do treści ślubów czystości, posłuszeństwa i ubóstwa – powiedział.

Na koniec życzył siostrom jubilatkom mocnego oparcia na fundamencie wiary, aby jej mocą mogły "dokonywać rzeczy nadzwyczajnych zwyczajnie, w codzienności obowiązków".

- Niech błogosławieństwo jubileuszu, jego łaski wam towarzyszą; wróćcie do swojej własności, do powołania, do ślubów i - jak tego chce Apokalipsa - do pierwszej oblubieńczej miłości: do Chrystusa i Jego Kościoła - życzył na koniec metropolita katowicki.