W poniedziałek wielkanocny Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. w kaplicy sióstr karmelitanek bosych w Katowicach. Liturgię koncelebrowali biskupi pomocniczy Marek Szkudło i Grzegorz Olszowski.

Homilię wygłosił bp Grzegorz Olszowski. – Nie możemy zatrzymać się przy grobie, przy naszych słabościach czy grzechach. Za przykładem kobiet z Ewangelii trzeba nam z radością iść i głosić orędzie zmartwychwstania – podkreślił.

Mówił także o konieczności powrotu do Galilei, która dla uczniów Chrystusa jest symbolem codzienności i zwyczajnego podążania na Mistrzem z Nazaretu. – To właśnie w naszej codzienności mamy świadczyć o Jezusie. Bez lęku czy strachu, ale w duchu bojaźni Bożej i radości – zaznaczył, dodając, że dzisiejszy świat tak bardzo potrzebuje pokoju i nadziej Zmartwychwstałego.

Abp Skworc podziękował siostrom za ich modlitwę i powierzył im aktualne intencje naszego lokalnego Kościoła, a także wszystkie sprawy związane z walką z pandemią Covid-19. – Proszę Was o szczególne wsparcie modlitewne dla chorych, przebywających w szpitalach oraz całej służby zdrowia – zaapelował.

Wraz z biskupami przy ołtarzu modlił się także ks. Andrzej Nowicki, proboszcz katowickiej parafii Świętych Piotra i Pawła, na terenie której znajduje się klasztor karmelitanek.

Najnowsze

20 kwiecień 2021

Msza św. w 148. rocznicę urodzin Wojciecha Korfantego

Abp Wiktor Skworc przewodniczył Eucharystii w katedrze Chrystusa Króla w intencji pochodzącego...

20 kwiecień 2021

Pierwsze Komunie św. w czasie pandemii

Zgodnie z zaleceniami Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Katowicach tegoroczne uroczystości pierwszokomunijne...

19 kwiecień 2021

Rocznica święceń kapłańskich abp. Wiktora Skworca

19 kwietnia mija 48. rocznica święceń prezbiteratu Metropolity katowickiego i kapłanów, którzy...

18 kwiecień 2021

Rodzina jest skałą ucieczki

Po raz 30. członkowie Domowego Kościoła przeżywali w katowickiej katedrze Wielkanocny Dzień...

16 kwiecień 2021

Warto mówić o rzeczach pozytywnych i wspólnie czynić dobro!

W trudnych, nieprzewidywalnych czasach rodzinna modlitwa, Eucharystia oraz karmienie się Bożym Słowem...

16 kwiecień 2021

Śp. ks. Władysław Basista

Z przykrością zawiadamiamy, że zmarł Śp. ks. prał. Władysław Basista, emerytowany wykładowca...