W imieniu zebranych na wzgórzu mężczyzn głos zabrał Waldemar Bojarun, pielgrzym z Katowic.

Przypomniał on, że dla wielu obecnych majowe spotkanie z Maryją jest tradycją, wielu czuje się tu jak w domu. Podziękował Piekarskiej Pani za macierzyńską opiekę. - Pielgrzymujemy przed Twój cudowny wizerunek jak przed wiekami król Jan III Sobieski. Dałaś mu zwycięstwo pod Wiedniem, ocalając w ten sposób Europę przed utratą chrześcijańskiej tożsamości. Wspieraj nas, Maryjo, przed obliczem Boga, aby nie zabrakło nam mądrości i zdolności do podejmowania wyzwań współczesności. Dodaj nam odwagi w mężnym niesieniu krzyża codziennych zadań, a także na drodze naśladowania Jezusa Chrystusa. Lekarko z Piekar, ponieważ nie raz uchroniłaś ludzi przed chorobami i zarazami, daj światu ulgę. Zachowaj nas od zarazy - prosił W. Bojarun.

Przedstawiciel pielgrzymów nawiązał do trwającego Roku Św. Józefa. - Prosimy św. Józefa o dar ojcowskiego serca, ponieważ współczesny Kościół potrzebuje ojców i mężów kochających, gotowych do składania darów z siebie, własnego życia i pracy. Pani Piekarska, pomóż nam upodabniać się do św. Józefa. Znałaś Go przecież jako męża dyskretnego, posłusznego, wiernego, troskliwego i odpowiedzialnego. Daj nam udział w tych cnotach, abyśmy w naszych rodzinach i wobec naszych dzieci pozostawali świadkami żywej relacji z Twoim synem, a także strażnikami wiary, nadziei i miłości. Maryjo, pragniemy być zawsze wierni – Semper Fidelis – Bogu i ludziom, dlatego pokornie błagamy: módl się za nami! - zakończył swoje słowo powitania W. Bojarun.

Powitanie zebranych przed przedstawiciela pielgrzymów należy do tradycji piekarskich pielgrzymek. Każdego roku jest to przedstawiciel mieszkańców archidiecezji. Waldemar Bojarun na co dzień pełni funkcję wiceprezydenta Katowic. Od lat uczestniczy w męskich pielgrzymkach do Piekar Śląskich. Więcej na temat jego związków z Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej piszemy w specjalnym, pielgrzymkowym numerze "Gościa" kolportowanym w Piekarach.

Najnowsze

22 wrzesień 2021

Dni Formacyjne dla Księży Dziekanów

W dniach 20-22 września br. w Ośrodku Spotkań i Formacji w Brennej...

22 wrzesień 2021

Dom rekolekcyjny "Tabor" pobłogosławiony

Metropolita katowicki pobłogosławił dom rekolekcyjny "Tabor", będący częścią Ośrodka Spotkań i Formacji...

19 wrzesień 2021

Rozpoczęła się nowenna przed beatyfikacją ks. Jana Machy

W parafiach archidiecezji katowickiej rozpoczęła się nowenna przed beatyfikacją Sługi Bożego ks...

19 wrzesień 2021

Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi

Dzieci Maryi z całej archidiecezji katowickiej zjawiły się w niedzielę 19 września...

17 wrzesień 2021

Nie posługujmy się tylko prawdami zasłyszanymi

- Nie posługujmy się tylko prawdami zasłyszanymi. Musimy doświadczyć osobiście rzeczywistości i...

16 wrzesień 2021

Rekolekcje kapłańskie 40-latków

W dniach 13-16 września br. księża wyświęceni w 1981 roku w Kamieniu...