W imieniu zebranych na wzgórzu mężczyzn głos zabrał Waldemar Bojarun, pielgrzym z Katowic.

Przypomniał on, że dla wielu obecnych majowe spotkanie z Maryją jest tradycją, wielu czuje się tu jak w domu. Podziękował Piekarskiej Pani za macierzyńską opiekę. - Pielgrzymujemy przed Twój cudowny wizerunek jak przed wiekami król Jan III Sobieski. Dałaś mu zwycięstwo pod Wiedniem, ocalając w ten sposób Europę przed utratą chrześcijańskiej tożsamości. Wspieraj nas, Maryjo, przed obliczem Boga, aby nie zabrakło nam mądrości i zdolności do podejmowania wyzwań współczesności. Dodaj nam odwagi w mężnym niesieniu krzyża codziennych zadań, a także na drodze naśladowania Jezusa Chrystusa. Lekarko z Piekar, ponieważ nie raz uchroniłaś ludzi przed chorobami i zarazami, daj światu ulgę. Zachowaj nas od zarazy - prosił W. Bojarun.

Przedstawiciel pielgrzymów nawiązał do trwającego Roku Św. Józefa. - Prosimy św. Józefa o dar ojcowskiego serca, ponieważ współczesny Kościół potrzebuje ojców i mężów kochających, gotowych do składania darów z siebie, własnego życia i pracy. Pani Piekarska, pomóż nam upodabniać się do św. Józefa. Znałaś Go przecież jako męża dyskretnego, posłusznego, wiernego, troskliwego i odpowiedzialnego. Daj nam udział w tych cnotach, abyśmy w naszych rodzinach i wobec naszych dzieci pozostawali świadkami żywej relacji z Twoim synem, a także strażnikami wiary, nadziei i miłości. Maryjo, pragniemy być zawsze wierni – Semper Fidelis – Bogu i ludziom, dlatego pokornie błagamy: módl się za nami! - zakończył swoje słowo powitania W. Bojarun.

Powitanie zebranych przed przedstawiciela pielgrzymów należy do tradycji piekarskich pielgrzymek. Każdego roku jest to przedstawiciel mieszkańców archidiecezji. Waldemar Bojarun na co dzień pełni funkcję wiceprezydenta Katowic. Od lat uczestniczy w męskich pielgrzymkach do Piekar Śląskich. Więcej na temat jego związków z Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej piszemy w specjalnym, pielgrzymkowym numerze "Gościa" kolportowanym w Piekarach.

Najnowsze

15 czerwiec 2021

Znamy datę beatyfikacji ks. Jana Machy

Nowy termin uroczystości zaaprobował papież Franciszek, a datę potwierdził Sekretariat Stanu Stolicy...

14 czerwiec 2021

Dekrety wikariuszowskie rozdane

W katowickiej katedrze Chrystusa Króla abp Wiktor Skworc wręczył dekrety księżom wikariuszom...

14 czerwiec 2021

Pandemia stała się szansą dla ewangelizacji

Rozdanie dekretów dla księży wikariuszy poprzedziło nabożeństwo posłanie ze specjalnym słowem metropolity...

13 czerwiec 2021

Dekrety dla księży studentów

W katowickiej Kurii abp Wiktor Skworc wręczył dekrety kierujące wybranych księży na...

13 czerwiec 2021

Stypendia dla młodych i zdolnych

W katedrze Chrystusa Króla metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. w intencji młodych...

12 czerwiec 2021

Franciszkanie i cysters przyjęli święcenia

Czterech franciszkanów i cysters przyjęli święcenia kapłańskie w Katowicach-Panewnikach. Trzech franciszkanów przyjęło...