Caritas Archidiecezji Katowickiej wraz z proboszczem parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Piekarach Śląskich przekazali wsparcie materialne poszkodowanym w pożarze.

Do zdarzenia doszło w sobotę (22 maja b.r.) po godz. 15.00. W pożarze mieszkania zginął 62-letni mężczyzna, dwie osoby uratowano.

– Solidarność z poszkodowanymi i przeżywającymi żałobę po stracie bliskiej osoby jest naszą potrzebą serca i zobowiązaniem do przodowania w realizacji ewangelicznej zasady miłości bliźniego – wyjaśniał dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej ks. Łukasz Stawarz.

Jak dodał, ważne jest, by nasze miłosierdzie miało praktyczny wymiar. – Staramy się wezwanie skierowane do Matki Bożej Piekarskiej „Matko sprawiedliwości i miłości społecznej - módl się za nami” przekuwać na praktykę okazując miłosierdzie wobec osób przeżywających taką tragedię – mówił.

Podczas prowadzenia akcji gaśniczej strażacy musieli część mieszkańców budynku ewakuować. Po stwierdzeniu braku zagrożenia umożliwiono lokatorom powrót do mieszkań. Wtedy w lokalu, w którym wybuchł pożar, ratownicy zlokalizowali zwłoki mężczyzny znajdujące się w zgliszczach łóżka. W mieszkaniu przebywały jeszcze dwie osoby - im nic się nie stało.

ASP / KAI

Najnowsze

15 czerwiec 2021

Znamy datę beatyfikacji ks. Jana Machy

Nowy termin uroczystości zaaprobował papież Franciszek, a datę potwierdził Sekretariat Stanu Stolicy...

14 czerwiec 2021

Dekrety wikariuszowskie rozdane

W katowickiej katedrze Chrystusa Króla abp Wiktor Skworc wręczył dekrety księżom wikariuszom...

14 czerwiec 2021

Pandemia stała się szansą dla ewangelizacji

Rozdanie dekretów dla księży wikariuszy poprzedziło nabożeństwo posłanie ze specjalnym słowem metropolity...

13 czerwiec 2021

Dekrety dla księży studentów

W katowickiej Kurii abp Wiktor Skworc wręczył dekrety kierujące wybranych księży na...

13 czerwiec 2021

Stypendia dla młodych i zdolnych

W katedrze Chrystusa Króla metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. w intencji młodych...

12 czerwiec 2021

Franciszkanie i cysters przyjęli święcenia

Czterech franciszkanów i cysters przyjęli święcenia kapłańskie w Katowicach-Panewnikach. Trzech franciszkanów przyjęło...