Głównym tematem były przygotowania do beatyfikacja Sługi Bożego ks. Jana Franciszka Machy. Zebranie otworzył i poprowadził abp Wiktor Skworc.

Poszczególne sekcje - promocyjna, formacyjna, liturgiczno-muzyczna i logistyczno-ekonomiczna - działające w ramach Zespołu organizacyjnego przedstawiły aktualny stan prac przygotowawczych: wykonane materiały i podejmowane inicjatywy.

- Zostały wysłane zaproszenia na beatyfikację. Są już wykonane banery reklamowe oraz przygotowane foldery informujące o Słudze Bożym Janie Masze, które zostaną przesłane do parafii – zaznaczył bp Grzegorz Olszowski, koordynator przygotowań.

Ks. Roman Chromy, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego katowickiej Kurii, poinformował, że nie przewiduje się żadnych wejściówek czy biletów na Mszę beatyfikacyjną. Wyznaczono jednak limit osób (3,5 tys.), które będą mogły znajdować się w Katedrze. - Trwają również rozmowy ze służbami porządkowymi w kwestiach logistycznych – dodał.

Bieżące informacje oraz przygotowywane pomoce do użytku duszpasterskiego i katechetycznego dostępne się na stronie internetowej janmacha.gosc.pl, przygotowanej i prowadzonej przez Instytut Gość Media, który zajmuje się także oprawą graficzną materiałów promocyjnych i formacyjnych. Wydział katechetyczny przygotował konspekty katechez do poszczególnych klas oraz grę "Macha z nieba" wraz z ze stroną internetową

Księgarnia św. Jacka przygotowała propozycje książkowe dotyczące ks. Jana Machy. – Zrobiliśmy dodruk książki Agnieszki Huf, w dniu beatyfikacji pojawi się książka „Gdzie skarb Twój”, w przygotowaniu mamy także książkę o źródłach duchowości przyszłego błogosławionego. Jest też seria broszurek w formie „perełek” z myślami i zapiskami ks. Jana Machy – wyliczał dyrektor dk Tadeusz Cieślik.

Informacje o przyszłym błogosławionym i samej beatyfikacji pojawią się m.in. w tramwajach, autobusach, a także na przystankach autobusowych w Katowicach, Chorzowie i Rudzie Śląskiej. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Najnowsze

19 październik 2021

Konferencja przed beatyfikacją

Spotkanie odbyło się w Warszawie. Było okazją do przybliżenia postaci męczennika ze...

18 październik 2021

Pobłogosławienie nowej dzwonnicy

W liturgiczne święto św. Jadwigi Śląskiej patronki Ośrodka Spotkań i Formacji archidiecezji...

18 październik 2021

Słowo do pracowników służby zdrowia

Metropolita katowicki przesłał okolicznościowe słowo z okazji patronalnego święta służby zdrowia z...

17 październik 2021

Śp. ks. Kazimierz Szalasta

Z przykrością zawiadamiamy, że 16 października 2021 roku, po długiej i ciężkiej...

17 październik 2021

Inauguracja synodu o synodalności

Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. otwierającej diecezjalny etap XVI Zwyczajnego Posiedzenia Ogólnego...

17 październik 2021

Prof. Bańka o otwarciu procesu synodalnego w Rzymie

Delegat Kościoła w Polsce na to wydarzenie zrelacjonował swój udział po Mszy...