W liturgiczne święto św. Jadwigi Śląskiej patronki Ośrodka Spotkań i Formacji archidiecezji katowickiej w Brennej abp Wiktor Skworc pobłogosławił ufundowany przez siebie dzwon.

Dzwon nosi imię śląskiej księżnej. Waży 290 kg. Został odlany w ludwisarni Felczyńskich w Taciszowie. -  W jego górnej części, w tzw. kołnierzu został umiejscowiony cytat z 3. rozdziału Listu do Hebrajczyków o treści: Dziś, jeśli głos jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych (Hbr 3,7-8) - mówi ks. Łukasz Grzywocz, dyrektor i rekolekcjonista Ośrodka Spotkań i Formacji.

Głos ten będzie można usłyszeć codziennie w samo południe na modlitwę "Anioł Pański", w piątek o godz. 15 w godzinie miłosierdzie, a także przed niedzielną Mszą św.

Podczas uroczystości metropolita katowicki pobłogosławił także nowe organy w kaplicy domu rekolekcyjnego. - Instrument został sprowadzony z Niemiec, gdzie towarzyszył modlitwie sióstr zakonnych. W wyniku braku powołań ich dom został zamknięty, a organy do Polski sprowadzili organmistrzowie z pobliskiej Wapienicy - Stanisław i Grzegorz Bałchanowie, którzy je wyremontowali oraz zamontowali w nowym miejscu - tłumaczy ks. Grzywocz.

Centralnym punktem wydarzenia była odpustowa Msza św. pod przewodnictwem abp. Skworca, w której uczestniczyli m. in. okoliczni mieszkańcy oraz zaproszeni goście, wśród których znalazły się osoby, które wykonały i zainstalowały dzwon, dzwonnicę i organy.

W homilii arcybiskup zauważył, że "nawet najpiękniejszy dzwon nie będzie wydawał dźwięku, jeśli nie będzie miał serca, które będzie w niego uderzać". - My chrześcijanie, abyśmy mogli pięknie żyć i być piękną pieśnią dla Pana, też musimy mieć serce pełne Boga - podkreślił metropolita.

 

Najnowsze

27 listopad 2021

Ustanowienie animatorów liturgicznej służby ołtarza

W krypcie katedry Chrystusa Króla w Katowicach metropolita katowicki przewodniczył Mszy św...

27 listopad 2021

Śp. ks. Marek Antosz

Z przykrością zawiadamiamy, że w piątek, 26 listopada 2021 r., w szpitalu...

27 listopad 2021

Prośmy bł. ks. Jana Machę o orędownictwo za nami

Prośmy bł. ks. Jana Machę o orędownictwo za nami – pisze do...

26 listopad 2021

2 grudnia - liturgiczne wspomnienie bł. Jana Machy

W tym roku będzie to także dzień dziękczynienia w parafiach za beatyfikację...

26 listopad 2021

WŚSD otrzyma 2 grudnia patronat bł. Jana Machy

Nadanie patronatu bł. Jana Machy Wyższemu Śląskiemu Seminarium Duchownemu 2 grudnia zapowiedział...

25 listopad 2021

Potrzeba prawdziwej "ekologii ludzkiej"

Msza św. w intencji pracowników Wyższego Urzędu Górnictwa rozpoczęła tegoroczne obchody barbórkowe.