– Zaczynamy okres umacniania relacji z Bogiem – powiedział w Radiu eM abp Wiktor Skworc, przypominając że najbliższa niedziela to Święto Chrztu Pańskiego, kończące w Kościele okres Bożego Narodzenia, a zaczynające tzw. okres zwykły.

Metropolita Katowicki zachęcił, aby z okazji Niedzieli Chrztu Pańskiego odbyć duchową pielgrzymkę do chrzcielnicy, w której sami przyjęliśmy chrzest. Podkreślił, że okres zwykły w roku liturgicznym to czas umacniania relacji z Bogiem, zacieśnimy ją z Jezusem słuchając przez cały rok Jego nauczania. Jako bierzmowani będziemy też umacniać relację z Duchem Św., którego darami powinniśmy wypełniać relacje rodzinne i społeczne.

Abp Wiktor Skworc podziękował wszystkim, którzy wsparli go modlitwą i bliskością duchową z okazji wczorajszego (6.01) Dies Episcopi, czyli rocznicy święceń biskupa diecezjalnego. Dodał, że właśnie tego dnia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, udzielił błogosławieństwa świeckiej misjonarce, Katarzynie Tomaszewskiej, pochodzącej z parafii w Piekarach Śl., która w najbliższym czasie wyjedzie do Zambii, aby pomagać misjonarzom z archidiecezji katowickiej. Powiedział też z aprobatą, że zgłosili się do niego dwaj alumni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego z prośbą o pozwolenie na wyjazd do Zambii na praktykę wakacyjną.

Metropolita złożył też życzenia Ukraińcom, mieszkającym w naszym regionie, którzy w Kościołach greckokatolickim i prawosławnym obchodzą właśnie Boże Narodzenie.

Najnowsze

25 styczeń 2022

Tablica poświęcona śp. Teresie Trzeciak

W kościele akademickim w krypcie katedry Chrystusa Króla metropolita katowicki pobłogosławił tablicę...

24 styczeń 2022

Abp Skworc prosi diecezjan o modlitwę o pokój

- Przywołujmy ku pomocy Królową Pokoju i męczenników II wojny światowej, zwłaszcza...

24 styczeń 2022

"Włączcie się w „rzemiosło” pokoju"

Abp Wiktor Skworc skierował słowo do dziennikarzy z okazji wspomnienia św. Franciszka...

23 styczeń 2022

Abp Skworc: „nie” dla jakiejkolwiek formy wojny

W Bazylice oo. franciszkanów w Katowicach-PanewnikachAbp Wiktor Skworc przewodniczył centralnemu nabożeństwu Tygodnia...

21 styczeń 2022

Sąd uniewinnił byłych członków Komisji Majątkowej

Sąd Okręgowy w Krakowie uniewinnił w czwartek wszystkich dziewięciu członków Komisji Majątkowej...

21 styczeń 2022

Wszystkie Kościoły powinny modlić się o pokój na Ukrainie

W Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan wszystkie Kościoły powinny modlić się i...