Bp Adam Wodarczyk przewodniczył obrzędowi konsekracji Anny Komendery, która została włączona do stanu dziewic. Wydarzenie miało miejsce w parafii św. Stanisława w Żorach.

W homilii biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej mówił o znaczeniu powołania dziewic konsekrowanych w Kościele i we współczesnym świecie. - Dziewica staje się widzialnym znakiem dziewiczości Kościoła, narzędziem jego owocności i świadkiem jego wierności Chrystusowi. Dziewica jest także przypomnieniem o ukierunkowaniu Kościoła ku dobrom przyszłym i napomnieniem, by ożywiać to eschatologiczne napięcie - tłumaczył.

Dodał, że zadaniem dziewicy konsekrowanej jest bycie "aktywną ręką szlachetności lokalnego Kościoła, jego głosem modlitwy, wyrazem jego miłosierdzia, pomocą dla jego ubogich, pocieszeniem dla jego cierpiących synów i córek, i wsparciem dla sierot i wdów". - Wyłączna miłość do Chrystusa nie wyłącza z miłości skierowanej ku wszystkim mężczyznom i kobietom, braciom i siostrom - powiedział, zaznaczając, że dziewictwo konsekrowane to nie przywilej, ale dar Boży, który zakłada mocne zobowiązanie do naśladowania Chrystusa i bycia Jego uczniem.

- Miej miłosierne serce i dziel cierpienia braci. Zaangażuj się w obronę życia, promowanie kobiety i szacunku dla jej wolności i godności, współpracuj z miłością w ewangelizacji i promowaniu człowieka - mówił, zwracając się do pani Anny.

Najnowsze

22 luty 2024

Bp Wodarczyk: Miłosierdzie nie ocenia i nie potępia człowieka

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej przewodniczy Mszy św. w kościele Matki Bożej Wspomożenia...

21 luty 2024

Bp Wodarczyk: Jezus nie jest naiwny

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej przewodniczył Mszy św. w kościele św. Anny w Katowicach-Janowie.

20 luty 2024

Bp Szkudło: Chrystus ma Twoją twarz

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej przewodniczył Mszy św. w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Katowicach-Szopienicach.

17 luty 2024

Abp Galbas: Daj Boże, że wejdziemy kiedyś i na inne schody

17 lutego metropolita katowicki poświęcił kaplicę Świętych Schodów w Piekarach Śląskich.

17 luty 2024

Trzeci Kościół Stacyjny

W piątek po Popielcu homilię w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Świętego...

16 luty 2024

Bp Szkudło: Post wyzwala miłość

W czwartek po Popielcu biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej przewodniczył liturgii stacyjnej w...