Już po raz trzeci duchowieństwo Kościoła katowickiego przekaże osobistą jałmużnę postną. Tym razem abp Skworc zaproponował i poprosił o przekazanie ofiar na dotkniętą trzęsieniem Syrię i mieszkających tam chrześcijan.

W słowie skierowanym do księży archidiecezji katowickiej abp Skworc napisał, że „trzęsienie ziemi przypomniało dramatyczną sytuację mieszkańców Syrii, w tym także chrześcijan”. Zwrócił uwagę, że „zniszczenia spowodowane tam przez trwającą od lat wojnę, wzmógł ostatni kataklizm”.

Zebrane środki zostaną przekazane mieszkańcom Syrii poprzez Fundację Przyjaciel Misji Papieskiego Stowarzyszenia Kościół w Potrzebie. Już teraz Metropolita Katowicki podziękował duchownym „za każdy gest solidarności z siostrami i braćmi, ofiarami wojny i trzęsienia ziemi w Syrii”.

Przed dwoma laty w ramach jałmużny postnej duchowni archidiecezji katowickiej wsparli zakup respiratorów dla szpitali, w ubiegłym roku pomoc otrzymało pięć parafii w archidiecezji lwowskiej, w których posługują księża katowickiego prezbiterium.

Korzystając z okazji abp Skworc wyraził wdzięczność za regularną pomoc materialną: wspieranie Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego księży misjonarzy, księży emerytów i Fundacji św. Józefa.

Ks. Rafał Skitek /Radio eM/ KAI

Najnowsze

22 luty 2024

Bp Wodarczyk: Miłosierdzie nie ocenia i nie potępia człowieka

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej przewodniczy Mszy św. w kościele Matki Bożej Wspomożenia...

21 luty 2024

Bp Wodarczyk: Jezus nie jest naiwny

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej przewodniczył Mszy św. w kościele św. Anny w Katowicach-Janowie.

20 luty 2024

Bp Szkudło: Chrystus ma Twoją twarz

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej przewodniczył Mszy św. w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Katowicach-Szopienicach.

17 luty 2024

Abp Galbas: Daj Boże, że wejdziemy kiedyś i na inne schody

17 lutego metropolita katowicki poświęcił kaplicę Świętych Schodów w Piekarach Śląskich.

17 luty 2024

Trzeci Kościół Stacyjny

W piątek po Popielcu homilię w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Świętego...

16 luty 2024

Bp Szkudło: Post wyzwala miłość

W czwartek po Popielcu biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej przewodniczył liturgii stacyjnej w...