Wzięli w nich udział księża, siostry zakonne oraz świeccy liderzy różnych wspólnot parafialnych.

Ks. Robert Kaczmarek z Wydziału Katechetycznego kurii metropolitalnej podkreśla, że „program „Młodzi na progu” docelowo ma stać się programem wg którego chcemy przeprowadzać przygotowanie do sakramentu bierzmowania w całej archidiecezji”.

Na rozpoczęciu spotkania był obecny bp Marek Szkudło. Zebranym w auli Wydziału Teologicznego życzył, „aby dali się porwać Duchowi Świętemu”. – Wtedy będziecie dobrymi ewangelizatorami – mówił.

Uczestnicy warsztatów mieli także okazję wzbogacić swój warsztat przez praktyczne ćwiczenia, które odbyły się w kilku grupach: przeznaczonych dla tych, którzy już uczestniczyli w programie „Młodzi na progu”, ale dla tych, którzy mają z nim pierwszy raz do czynienia.

- Nie chodzi o to, że mamy katechizować – mówiła do zebranych w auli wydziału Dominika z Gliwic, która od kilkunastu lat jest związana z programem. – Nasze zadanie polega na przybliżania Jezusa uczestnikom kursu – dodaje.

- Chodzi o to, aby uczestnicy przygotowania do bierzmowania spotkali żywe doświadczenie Kościoła. Aby zachwycili się Jezusem – podkreśla ks. Bogdan Kania, moderator ds. Nowej Ewangelizacji archidiecezji katowickiej.

Również prowadzący zajęcia wskazują, że najważniejszym zadaniem jest przybliżanie Ewangelii i ukazywanie działania Jezusa w Kościele.

Program „Młodzi na progu” od wielu lat skutecznie jest realizowany w diecezji gliwickiej. Z niej pochodzą także ewangelizatorzy, którzy przyjechali do Katowic, aby przybliżyć ideę i cele programu i pomóc we wcielaniu go w życie w archidiecezji katowickiej

Najnowsze

19 czerwiec 2024

Wakacyjne wyjazdy rekolekcyjne

W archidiecezji katowickiej nie brakuje inspirujących inicjatyw adresowanych do dzieci i młodzieży. 

16 czerwiec 2024

List Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony życia

"Wyrażamy wielki szacunek i uznanie dla matek, które z miłością służą życiu...

14 czerwiec 2024

Abp Galbas: na żadnym targowisku świata nie ma stoiska z nadzieją

Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. w ośrodku w Gorzycach z okazji 40-lecia...

12 czerwiec 2024

Cykl wykładów dla nowych administratorów

Przez trzy dni księża uczestniczyli w spotkaniach dotyczących zarządzania parafią

12 czerwiec 2024

Orędownicy na trudne czasy

25 lat temu Jan Paweł II wyniósł na ołtarze ks. Józefa Czempiela i ks...

10 czerwiec 2024

Spotkanie z żywym Bogiem

W niedzielę 9 czerwca do katowickiej katedry pielgrzymowały dzieci, które w tym roku po...