- Pierwsze słowo, które się nasuwa na myśl patrząc z tej ambony brzmi „dziękuję” – mówił do księży emerytów archidiecezji katowickiej neoprezbiter, ks. Krzysztof Moczko. Zauważył, że cnota wdzięczności „jest tak bardzo chrześcijańska”. – Ona wypływa z miłości, a jej źródłem jest sam Bóg – powiedział. – Skoro tyle dobra otrzymaliśmy, to chcemy je teraz przekazać dalej. Bowiem miłość, dobro i wypływająca z niej wdzięczność jest najpełniejszym potwierdzeniem przynależności do Pana Jezusa – dodał.

U progu Eucharystii księży neoprezbiterów przywitał dyrektor Domu, ks. Grzegorz Hawel. Zwracając się do kapłanów życzył im, by z odwagą szli i głosili słowo Boże, tam gdzie zostaną posłani. – Idziecie w świat, niełatwy świat. Wychodźcie do niego pierwsi z inicjatywą, nie czekając, aż inni do was podejdą – mówił. Życzył im również, by zawsze cieszyli się wstawiennictwem św. Józefa.

- Cieszymy się Waszym kapłaństwem. Jesteśmy za nie Bogu wdzięczni – powiedział natomiast ks. Henryk Jończyk dziękując w imieniu mieszkańców Domu św. Józefa neoprezbiterom za Eucharystię oraz prymicyjne błogosławieństwo. – Życzymy wam także, abyście wytrwali w kapłaństwie do końca – dodał.

11 maja w katowickiej katedrze 9 diakonów z Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego przyjęła z rąk ks. abp. Wiktora Skworca święcenia prezbiteratu. Po wakacjach rozpoczną oni posługę na pierwszych parafiach. Do tego czasu będą posługiwali prowadząc rekolekcje oraz zastępując księży na parafiach podczas wakacji.

 

 

Najnowsze

19 czerwiec 2024

Wakacyjne wyjazdy rekolekcyjne

W archidiecezji katowickiej nie brakuje inspirujących inicjatyw adresowanych do dzieci i młodzieży. 

16 czerwiec 2024

List Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony życia

"Wyrażamy wielki szacunek i uznanie dla matek, które z miłością służą życiu...

14 czerwiec 2024

Abp Galbas: na żadnym targowisku świata nie ma stoiska z nadzieją

Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. w ośrodku w Gorzycach z okazji 40-lecia...

12 czerwiec 2024

Cykl wykładów dla nowych administratorów

Przez trzy dni księża uczestniczyli w spotkaniach dotyczących zarządzania parafią

12 czerwiec 2024

Orędownicy na trudne czasy

25 lat temu Jan Paweł II wyniósł na ołtarze ks. Józefa Czempiela i ks...

10 czerwiec 2024

Spotkanie z żywym Bogiem

W niedzielę 9 czerwca do katowickiej katedry pielgrzymowały dzieci, które w tym roku po...