– Jestem zaskoczona, bo myślałam, że źle mi poszło. Nie sądziłam, że mam jakiekolwiek szanse – mówi Emilia Zimnol z Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku komentując zdobycie pierwszego miejsca w finale diecezjalnym konkursu.

Podczas etapu diecezjalnego była sprawdzana wiedza z zakresu Księgi Wyjścia oraz Listu św. Pawła do Rzymian. - Dużo nauki. Księga Wyjścia jest bardziej przyswajalna jako taka historia. List do Rzymian jest bardziej teologiczny i trzeba było się bardziej nad tym skupić – stwierdzają Wiktoria Lizurej z Rybnika oraz Marta Gruedz z Pszowa.

Dzisiejszy etap diecezjalny składał się z 43 pytań jednokrotnego wyboru oraz dwóch pytań otwartych. W jego wyniku wyłoniono siedem najlepszych osób, które następnie odpowiadały na pytania zadane przez komisję. Każdy musiał odpowiedzieć na trzy te same pytania.

Aby zakwalifikować się do etapu diecezjalnego należało zdobyć możliwie największą ilość punktów, ale nie mniejszą niż 50 proc. wszystkich możliwych. Każda szkoła mogła zgłosić trzech finalistów.

XXIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej w tym roku jest organizowany pod hasłem „Poczuj radość Ewangelii”. Jego finał będzie miał miejsce 10 i 11 czerwca w Niepokalanowie. Nagrodami są m.in. indeksy wyższych uczelni w całym kraju.

Najnowsze

16 maj 2022

Urodziny Metropolity katowickiego

W czwartek 19 maja swoje kolejne urodziny obchodzi abp Wiktor Skworc. Polecamy...

14 maj 2022

Święcenia prezbiteratu

8 kapłanów w sobotę 14 maja zyskała archidiecezja katowicka. Święcenia przyjęli z...

13 maj 2022

Posługa neoprezbiterów powinna być omodlona

– Posługa neoprezbiterów powinna być omodlona – powiedział w Radiu eM abp...

12 maj 2022

Spotkanie kurialne

W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbyło się spotkanie pracowników kurialnych i instytucji diecezjalnych.

11 maj 2022

List do pielęgniarek i położnych

Abp Skworc wystosował specjalny list z okazji przypadającego 12 maja Międzynarodowego Dnia...

11 maj 2022

Święto ogniowe w Żorach

Metropolita katowicki w 320. rocznicę pożaru z 1702 roku przewodniczył Mszy św...