W imieniu zebranych w kurii metropolitalnej głos zabrał Witold Zmysłowski, przewodniczący Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Archidiecezji Katowickiej. – Niech zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe napełni wszystkich pokojem wiary i pozwoli z nadzieją patrzeć w przyszłość. Życzę także, aby serca napełniły się radością zmartwychwstałego Chrystusa – mówił.

- Pamiętajmy o naszej codzienności. Bo wszyscy na co dzień współpracujemy i za to chciałbym podziękować – mówił abp Wiktor Skworc podczas spotkania. Szczególne słowa wdzięczności skierował pod adresem Caritas archidiecezji katowickiej. – Miłość miłosierna, która jest czyniona w imię Chrystusa jest bardzo ceniona i bardzo potrzebna – dodał.

Podkreślił, że przeżywany obecnie czas, to spotkania w Wieczerniku. – Ale jeżeli Wieczernik, to także Pięćdziesiątnica. To zesłanie Ducha Świętego. Chrystus zmartwychwstały daje nam siebie, daje nam dar pokoju, daje nam Ducha Świętego, abyśmy szli i głosili Ewangelie, i przemieniali oblicze ziemi – dodał.

Przypominając papieskie pielgrzymki Ojca świętego Jana Pawła II do Polski zwrócił się do zebranych z prośbą o modlitwę, szczególnie o dar ładu społecznego. – On jest zarówno w Kościele, jak i w naszej Ojczyźnie bardzo potrzebny – mówił.

- Z całego serca życzę Państwu, abyście każdego dnia potrafili rozpoznać Jezusa. Abyście potrafili w Niego wierzyć i żyć zgodnie z Jego wolą – powiedział obecnym w kurii metropolitalnej Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

W imieniu samorządu województwa śląskiego głos zabrał marszałek, Jakub Chełstowski. – Dużo spokoju w życiu codziennym, tego, żeby to, co najważniejsze nie uciekało w codziennej gonitwie. Żebyśmy w natłoku codziennych spraw znajdowali czas na to, co najważniejsze – mówił.

Pracownicy kurii metropolitalnej, innych instytucji archidiecezjalnych, przedstawiciele oświaty i kultury oraz wielu podmiotów współpracujących z kurią metropolitalną na płaszczyznach życia społecznego, gospodarczego oraz kulturalnego uczestniczyli w środowym spotkaniu podczas którego składano sobie świąteczne życzenia.

Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Transportu Kolejowego, który bardzo ściśle współpracuje z archidiecezją katowicką w organizacji kolejnej pielgrzymki chorych i niepełnosprawnych oraz ich rodzin do Lourdes.

Na spotkaniu byli także obecni komendanci policji, straży pożarnej oraz straży granicznej. Nie zabrakło kierownictwa i szefostwa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, IPN oraz zarządu Lasów Państwowych. Byli obecni także przedstawiciele Katowickiej Izby Rzemieślniczej, Polskiej Grupy Górniczej czy Tramwajów Śląskich, jak i przedsiębiorców katowickich. Nie zabrakło również przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń działających na terenie archidiecezji katowickiej.

Dwa razy w roku: z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz świąt wielkanocnych przedstawiciele różnych środowisk życia społecznego, kulturalnego, gospodarczego, świata polityki, businessu oraz oświaty spotykają się na świątecznych życzeniach w kurii metropolitalnej. Każdorazowo jest to także okazja do wymiany doświadczeń i wspólnego przeżywania radości Świąt.

Najnowsze

20 maj 2024

Zmiany personalne w archidiecezji katowickiej

Sekretarzem i kapelanem metropolity katowickiego został mianowany Ks. Sławomir Tupaj.

20 maj 2024

Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich

W niedzielę 26 maja 2024 roku odbędzie się tradycyjna pielgrzymka do sanktuarium Matki...

19 maj 2024

Abp Galbas do małżonków: bez miłości są samotne żony i nie mniej samotni mężowie

Metropolita katowicki przewodniczył liturgii, podczas której ponad 900 par odnowiło przyrzeczenia małżeńskie.

17 maj 2024

Zaproszenie abp. Adriana Galbasa na Pielgrzymkę mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich

Pielgrzymka pod hasłem "Jestem w Kościele", odbędzie się w niedzielę 26 maja.

14 maj 2024

Pielgrzymka pracowników Kurii Metropolitalnej w Katowicach

Pielgrzymi nawiedzili sanktuarium sanktuarium św. Rity w Głębinowie i sanktuarium św. Jacka...

14 maj 2024

Kondolencje

Abp Adrian Galbas zapewnia o bliskości rodziny ofiar w kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie oraz w...