W imieniu zebranych w kurii metropolitalnej głos zabrał Witold Zmysłowski, przewodniczący Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Archidiecezji Katowickiej. – Niech zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe napełni wszystkich pokojem wiary i pozwoli z nadzieją patrzeć w przyszłość. Życzę także, aby serca napełniły się radością zmartwychwstałego Chrystusa – mówił.

- Pamiętajmy o naszej codzienności. Bo wszyscy na co dzień współpracujemy i za to chciałbym podziękować – mówił abp Wiktor Skworc podczas spotkania. Szczególne słowa wdzięczności skierował pod adresem Caritas archidiecezji katowickiej. – Miłość miłosierna, która jest czyniona w imię Chrystusa jest bardzo ceniona i bardzo potrzebna – dodał.

Podkreślił, że przeżywany obecnie czas, to spotkania w Wieczerniku. – Ale jeżeli Wieczernik, to także Pięćdziesiątnica. To zesłanie Ducha Świętego. Chrystus zmartwychwstały daje nam siebie, daje nam dar pokoju, daje nam Ducha Świętego, abyśmy szli i głosili Ewangelie, i przemieniali oblicze ziemi – dodał.

Przypominając papieskie pielgrzymki Ojca świętego Jana Pawła II do Polski zwrócił się do zebranych z prośbą o modlitwę, szczególnie o dar ładu społecznego. – On jest zarówno w Kościele, jak i w naszej Ojczyźnie bardzo potrzebny – mówił.

- Z całego serca życzę Państwu, abyście każdego dnia potrafili rozpoznać Jezusa. Abyście potrafili w Niego wierzyć i żyć zgodnie z Jego wolą – powiedział obecnym w kurii metropolitalnej Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

W imieniu samorządu województwa śląskiego głos zabrał marszałek, Jakub Chełstowski. – Dużo spokoju w życiu codziennym, tego, żeby to, co najważniejsze nie uciekało w codziennej gonitwie. Żebyśmy w natłoku codziennych spraw znajdowali czas na to, co najważniejsze – mówił.

Pracownicy kurii metropolitalnej, innych instytucji archidiecezjalnych, przedstawiciele oświaty i kultury oraz wielu podmiotów współpracujących z kurią metropolitalną na płaszczyznach życia społecznego, gospodarczego oraz kulturalnego uczestniczyli w środowym spotkaniu podczas którego składano sobie świąteczne życzenia.

Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Transportu Kolejowego, który bardzo ściśle współpracuje z archidiecezją katowicką w organizacji kolejnej pielgrzymki chorych i niepełnosprawnych oraz ich rodzin do Lourdes.

Na spotkaniu byli także obecni komendanci policji, straży pożarnej oraz straży granicznej. Nie zabrakło kierownictwa i szefostwa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, IPN oraz zarządu Lasów Państwowych. Byli obecni także przedstawiciele Katowickiej Izby Rzemieślniczej, Polskiej Grupy Górniczej czy Tramwajów Śląskich, jak i przedsiębiorców katowickich. Nie zabrakło również przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń działających na terenie archidiecezji katowickiej.

Dwa razy w roku: z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz świąt wielkanocnych przedstawiciele różnych środowisk życia społecznego, kulturalnego, gospodarczego, świata polityki, businessu oraz oświaty spotykają się na świątecznych życzeniach w kurii metropolitalnej. Każdorazowo jest to także okazja do wymiany doświadczeń i wspólnego przeżywania radości Świąt.

Najnowsze

16 maj 2022

Urodziny Metropolity katowickiego

W czwartek 19 maja swoje kolejne urodziny obchodzi abp Wiktor Skworc. Polecamy...

14 maj 2022

Święcenia prezbiteratu

8 kapłanów w sobotę 14 maja zyskała archidiecezja katowicka. Święcenia przyjęli z...

13 maj 2022

Posługa neoprezbiterów powinna być omodlona

– Posługa neoprezbiterów powinna być omodlona – powiedział w Radiu eM abp...

12 maj 2022

Spotkanie kurialne

W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbyło się spotkanie pracowników kurialnych i instytucji diecezjalnych.

11 maj 2022

List do pielęgniarek i położnych

Abp Skworc wystosował specjalny list z okazji przypadającego 12 maja Międzynarodowego Dnia...

11 maj 2022

Święto ogniowe w Żorach

Metropolita katowicki w 320. rocznicę pożaru z 1702 roku przewodniczył Mszy św...