W imieniu zebranych w kurii metropolitalnej głos zabrał Witold Zmysłowski, przewodniczący Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Archidiecezji Katowickiej. – Niech zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe napełni wszystkich pokojem wiary i pozwoli z nadzieją patrzeć w przyszłość. Życzę także, aby serca napełniły się radością zmartwychwstałego Chrystusa – mówił.

- Pamiętajmy o naszej codzienności. Bo wszyscy na co dzień współpracujemy i za to chciałbym podziękować – mówił abp Wiktor Skworc podczas spotkania. Szczególne słowa wdzięczności skierował pod adresem Caritas archidiecezji katowickiej. – Miłość miłosierna, która jest czyniona w imię Chrystusa jest bardzo ceniona i bardzo potrzebna – dodał.

Podkreślił, że przeżywany obecnie czas, to spotkania w Wieczerniku. – Ale jeżeli Wieczernik, to także Pięćdziesiątnica. To zesłanie Ducha Świętego. Chrystus zmartwychwstały daje nam siebie, daje nam dar pokoju, daje nam Ducha Świętego, abyśmy szli i głosili Ewangelie, i przemieniali oblicze ziemi – dodał.

Przypominając papieskie pielgrzymki Ojca świętego Jana Pawła II do Polski zwrócił się do zebranych z prośbą o modlitwę, szczególnie o dar ładu społecznego. – On jest zarówno w Kościele, jak i w naszej Ojczyźnie bardzo potrzebny – mówił.

- Z całego serca życzę Państwu, abyście każdego dnia potrafili rozpoznać Jezusa. Abyście potrafili w Niego wierzyć i żyć zgodnie z Jego wolą – powiedział obecnym w kurii metropolitalnej Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

W imieniu samorządu województwa śląskiego głos zabrał marszałek, Jakub Chełstowski. – Dużo spokoju w życiu codziennym, tego, żeby to, co najważniejsze nie uciekało w codziennej gonitwie. Żebyśmy w natłoku codziennych spraw znajdowali czas na to, co najważniejsze – mówił.

Pracownicy kurii metropolitalnej, innych instytucji archidiecezjalnych, przedstawiciele oświaty i kultury oraz wielu podmiotów współpracujących z kurią metropolitalną na płaszczyznach życia społecznego, gospodarczego oraz kulturalnego uczestniczyli w środowym spotkaniu podczas którego składano sobie świąteczne życzenia.

Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Transportu Kolejowego, który bardzo ściśle współpracuje z archidiecezją katowicką w organizacji kolejnej pielgrzymki chorych i niepełnosprawnych oraz ich rodzin do Lourdes.

Na spotkaniu byli także obecni komendanci policji, straży pożarnej oraz straży granicznej. Nie zabrakło kierownictwa i szefostwa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, IPN oraz zarządu Lasów Państwowych. Byli obecni także przedstawiciele Katowickiej Izby Rzemieślniczej, Polskiej Grupy Górniczej czy Tramwajów Śląskich, jak i przedsiębiorców katowickich. Nie zabrakło również przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń działających na terenie archidiecezji katowickiej.

Dwa razy w roku: z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz świąt wielkanocnych przedstawiciele różnych środowisk życia społecznego, kulturalnego, gospodarczego, świata polityki, businessu oraz oświaty spotykają się na świątecznych życzeniach w kurii metropolitalnej. Każdorazowo jest to także okazja do wymiany doświadczeń i wspólnego przeżywania radości Świąt.

Najnowsze

31 maj 2023

Życzenia i gratulacje

List gratulacyjny abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, do abp. Adriana...

31 maj 2023

Zapraszam Was do wspólnej drogi!

Słowo Arcybiskupa Metropolity Katowickiego

31 maj 2023

Nowy Arcybiskup Metropolita Katowicki

Komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.

31 maj 2023

Podziękowania abp. Wiktora Skworca

Po odczytaniu komunikatu Nuncjatury Apostolskiej, emerytowany już biskup katowicki, skierował słowo podziękowania...

30 maj 2023

Śp. ks. Antoni Wyciślik

Z przykrością zawiadamiamy, że 29 maja zmarł w 77. roku życia i...

28 maj 2023

Wciąż trwa wołanie Maryi o nawrócenie nas wszystkich

Nabożeństwu majowemu, kończącemu tegoroczną pielgrzymkę mężczyzn i młodzieńców, przewodniczył bp senior diecezji...