Z przykrością zawiadamiamy, że 30 kwietnia 2021 r. w nocy w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej, zmarł ks. prof. Józef Kiedos, były wykładowca historii Kościoła i wicerektor Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.

Jego pogrzeb odbędzie się 8 maja w parafii Opatrzności Bożej w Jaworzu.
o godz. 15.00 ​ – Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa z udziałem tylko najbliższej rodziny i zaproszonych gości. Po niej złożenie trumny w grobowcu kapłanów.

  • 7 maja  2021r. (piątek) o 14.00 ​- w BIERACH Msza św. dla kapłanów (bez udziału wiernych) pod przewodnictwem​​​ Księdza Biskupa. (księża proszeni są o zabranie alby i stuły koloru złotego)
  • 8 maja 2021r. (sobota) o 13.00 ​- w JAWORZU Msza św. dla kapłanów (bez udziału wiernych). Księża proszeni są o zabranie alby i stuły koloru złotego

więcej: https://diecezja.bielsko.pl/aktualnosci/zmarl-ks-prof-jozef-kiedos/

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie,
a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

Amen.

Boże, miłosierny Panie, daj duszom sług i służebnic Twoich miejsce w niebie, błogosławiony pokój i jasność Twojego światła.

Panie, wysłuchaj łaskawie naszych modlitw za dusze sług i służebnic Twoich, za które się modlimy prosząc, abyś je przyjął do społeczności swoich Świętych.

Spraw, prosimy Cię, Panie, aby dusze sług i służebnic Twoich, oczyszczone ze swoich win, otrzymały przebaczenie i wieczny odpoczynek.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.