Z przykrością zawiadamiamy, że 21 listopada  zmarł ks. Alojzy Wencepel, pochodzący z Tychów emerytowany proboszcz parafii Dobrego Pasterza w Ustroniu Polanie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się:

  • w czwartek, 25 listopada 2021 r., godz. 13.00 - Msza święta pogrzebowa w kościele Dobrego Pasterza w Ustroniu Polanie (Ustroń, ul. Polańska 95). W tym dniu w parafii przypada uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła, kapłanów prosimy o zabranie białych szat liturgicznych.
  • w piątek, 26 listopada 2021 r., godz. 13.00 – Msza święta w kościele św. Marii Magdaleny w Tychach i złożenie ciała do grobu w parafii św. Marii Magdaleny w Tychach (rodzinnej parafii Zmarłego Kapłana).

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie,
a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

Amen.

Boże, miłosierny Panie, daj duszom sług i służebnic Twoich miejsce w niebie, błogosławiony pokój i jasność Twojego światła.

Panie, wysłuchaj łaskawie naszych modlitw za dusze sług i służebnic Twoich, za które się modlimy prosząc, abyś je przyjął do społeczności swoich Świętych.

Spraw, prosimy Cię, Panie, aby dusze sług i służebnic Twoich, oczyszczone ze swoich win, otrzymały przebaczenie i wieczny odpoczynek.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.