VI Metropolitalny Festiwal Chóralny to święto muzyki chóralnej na Górnym Śląsku. Kolejna edycja festiwalu to cykl 5 koncertów w dniach od 15 do 19 maja tego roku! Celem festiwalu jest popularyzacja muzyki chóralnej wśród mieszkańców przede wszystkim Górnego Śląska, ale również całego kraju. Do udziału w festiwalu zostało zaproszonych 11 chórów, nie tylko z Katowic i okolic, ale również zaprzyjaźnione zespoły z całej Polski i zagranicy. Pomysłodawcą i głównym organizatorem wydarzenia jest Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Festiwal rozpocznie się 15 maja o godz. 17:00 na placu przed Teatrem Śląskim w Katowicach, gdzie zaprezentują się chóry biorące udział w festiwalu. Koncerty festiwalowe odbywać się będą codziennie od środy 15 maja w różnych lokalizacjach Katowic i okolic.

 

  • 15 maja o godz. 19:00 w Kościele Mariackim w Katowicach wystąpią Chór Canticum Novum z Suszca, Chór Risonanza Continua, Chór Cantate Deo z Tychów
  • 16 maja o godz. 19:00 w Kościele Ewangelickim Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach wystąpią Chór Canto d’Oro z ZPSM w Katowicach, Zespół Kameralny Santarello
  • 17 maja o godz. 18:30 w Kościele Krzyża Św. w Siemianowicach Śląskich, wystąpią Śląski Chór Górniczy Polonia Harmonia, Zespół Śpiewaczy Apertum Cor
  • 18 maja o godz. 18:00 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. W. Kilara w Katowicach, wystąpią Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, Cetóbriga Chamber Choir. 

 

Punktem kulminacyjnym festiwalu będzie koncert finałowy, który odbędzie się 19 maja o godz. 18:30 w sali koncertowej NOSPR w Katowicach, gdzie wspólnie na jednej scenie stanie ponad 300 artystów by wykonać Requiem Giuseppe Verdiego!

Szczegółowy plan festiwalu oraz informację o wstępie na poszczególne koncerty znajdą Państwo na stronie Metropolitalnego Festiwalu Chóralnego na facebooku bądź Instagramie. Już teraz zachęcamy do udziału w naszych koncertach, na których będzie można odkryć piękno muzyki chóralnej!

 

Najnowsze

20 maj 2024

Zmiany personalne w archidiecezji katowickiej

Sekretarzem i kapelanem metropolity katowickiego został mianowany Ks. Sławomir Tupaj.

20 maj 2024

Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich

W niedzielę 26 maja 2024 roku odbędzie się tradycyjna pielgrzymka do sanktuarium Matki...

19 maj 2024

Abp Galbas do małżonków: bez miłości są samotne żony i nie mniej samotni mężowie

Metropolita katowicki przewodniczył liturgii, podczas której ponad 900 par odnowiło przyrzeczenia małżeńskie.

17 maj 2024

Zaproszenie abp. Adriana Galbasa na Pielgrzymkę mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich

Pielgrzymka pod hasłem "Jestem w Kościele", odbędzie się w niedzielę 26 maja.

14 maj 2024

Pielgrzymka pracowników Kurii Metropolitalnej w Katowicach

Pielgrzymi nawiedzili sanktuarium sanktuarium św. Rity w Głębinowie i sanktuarium św. Jacka...

14 maj 2024

Kondolencje

Abp Adrian Galbas zapewnia o bliskości rodziny ofiar w kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie oraz w...