- Skoro w tym roku nie mogą odbyć się w tradycyjnej formie stanowe pielgrzymki mężczyzn i kobiet, w wakacje warto rodzinnie pielgrzymować do sanktuarium w Piekarach Sląskich - powiedział w Radiu eM abp Wiktor Skworc.

Nawiązał w ten sposób do treści Listu Pasterskiego Arcybiskupa Katowickiego na najbliższą niedzielę, opublikowanego ze względu na przypadającą wtedy pielgrzymkę kobiet do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. W tym roku pielgrzymka będzie miała inną niż w ubiegłych latach formę. Całość odbędzie się w piekarskiej bazylice, do której zaproszone zostaną przedstawicielki pielgrzymujących kobiet. Pozostałe panie i dziewczęta wraz z całymi rodzinami będą mogły uczestniczyć w spotkaniu dzięki przygotowanym i udostępnionym transmisjom, m.in, na antenie Radia eM. Początek transmisji w najbliższą niedzielę o godzinie 10.

W Rozmowie Poranka metropolita górnośląski nawiązał też do ważnych rocznic historycznych, które obchodzimy w tych dniach: 100. rocznicy bitwy warszawskiej, 100. rocznicy wybuchu II powstania śląskiego oraz powstania warszawskiego. Przy tej okazji wspominał szczególnie bp. Stanisława Adamskiego, ordynariusza katowickiego, który był aktywnym uczestnikiem powstania warszawskiego.

Najnowsze

20 kwiecień 2021

Msza św. w 148. rocznicę urodzin Wojciecha Korfantego

Abp Wiktor Skworc przewodniczył Eucharystii w katedrze Chrystusa Króla w intencji pochodzącego...

20 kwiecień 2021

Pierwsze Komunie św. w czasie pandemii

Zgodnie z zaleceniami Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Katowicach tegoroczne uroczystości pierwszokomunijne...

19 kwiecień 2021

Rocznica święceń kapłańskich abp. Wiktora Skworca

19 kwietnia mija 48. rocznica święceń prezbiteratu Metropolity katowickiego i kapłanów, którzy...

18 kwiecień 2021

Rodzina jest skałą ucieczki

Po raz 30. członkowie Domowego Kościoła przeżywali w katowickiej katedrze Wielkanocny Dzień...

16 kwiecień 2021

Warto mówić o rzeczach pozytywnych i wspólnie czynić dobro!

W trudnych, nieprzewidywalnych czasach rodzinna modlitwa, Eucharystia oraz karmienie się Bożym Słowem...

16 kwiecień 2021

Śp. ks. Władysław Basista

Z przykrością zawiadamiamy, że zmarł Śp. ks. prał. Władysław Basista, emerytowany wykładowca...