Nowe Zarządzenie Metropolity katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dnia 28.05.2020.

W Dzień Dziecka zapraszamy do modlitwy za wszystkie dzieci. Msza św. w tej intencji odbędzie się 1 czerwca 2020 o godzinie 18.00 w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Mimo że pandemia uniemożliwiła organizację spotkań, XIII Metropolitalne Święto Rodziny rozpoczęło się zgodnie z planem. Jednym z wydarzeń jest konkurs literacki.

Metropolita katowicki przewodniczył mszy św. z okazji 30-lecia Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Liturgię odprawił w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. W liturgii uczestniczyli też bp gliwicki Jan Kopiec oraz bp pomocniczy z Opola – Rudolf Pierskała.

Metropolita katowicki przewodniczył mszy św. w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach w intencji Małżeńskich Jubilatów. Wydarzenie rokrocznie wpisuje się w obchody Metropolitalnego Święta Rodziny.

Ta monstrancja będzie w Piekarach "przejazdem". Docelowo zostanie wkomponowana w ołtarz w Medjugorje.

Msza święta w intencji osób przeżywających w tym roku jubileusze małżeńskie będzie sprawowana w archikatedrze w najbliższą niedzielę, 24 maja, o o godz. 12.00 pod przewodnictwem metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca.

Do Piekar tym razem niech mężczyźni "zabiorą" całe rodziny - zachęcał na antenie Radia eM abp Wiktor Skworc, zapraszając do zdalnego udziału w męskiej pielgrzymce do Matki Bożej za tydzień.

W ostatnią niedzielę maja rokrocznie odbywała się archidiecezjalna pielgrzymka świata męskiego do Matki Bożej Piekarskiej. W tym roku - z racji epidemii - odbędzie się w skromniejszej formie. Metropolita katowicki zaprasza jednak całe rodziny do wspólnej modlitwy i uczestniczenia w transmisjach.

Dzisiaj, 19 maja, przypada rocznica urodzin naszego pasterza - arcybiskupa Wiktora Skworca.