Metropolita katowicki przewodniczył mszy św. w ramach 55. Pielgrzymki Apostolstwa Chorych na Jasną Górę. Pielgrzymka odbyła się w Święto Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, które jest Patronalnym świętem tej wspólnoty.

Od wielu lat rozwijają się zarówno w Polsce, jak też w innych krajach Europy katolickie wspólnoty praktykujące kult św. Szarbela, libańskiego mnicha maronickiego.

- Panteon Górnośląski będzie zbiorem otwartym prezentowanych postaci, aby można było go uzupełniać o kolejne - mówił w Radiu eM nowy dyrektor tej instytucji Ryszard Kopiec.

O oddawanie krwi apeluje metropolita katowicki. Abp Wiktor Skworc przyłączył się do apelu Centrum Krwiodawstwa i Ministerstwa Zdrowia. Prośba szczególnie skierowana jest do górników, którzy pokonali COVID-19.

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc (w imieniu Archidiecezji Katowickiej) i Ryszard Kopiec (dyrektor Panteonu Górnośląskiego) podpisali umowę dotyczącą bezpłatnego użyczenia przestrzeni katowickiej archikatedry na potrzeby Instytucji Kultury Panteon Górnośląski w Katowicach.

- Życzę, aby mój kraj jako suwerenne państwo obronił prawo dziecka i obronił swoją obywatelkę - mówił w Radiu eM abp Wiktor Skworc, nawiązując do sprawy 4-letniej Ines, którą po śmierci jej mamy chce zabrać do Belgii ojciec.

Metropolita katowicki wręczył kolejne dekrety kapłanom, którzy od końca sierpnia podejmą nowe zadania duszpasterskie.

Metropolita katowicki będzie przewodniczył Mszy w intencji chorych podczas 55. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Apostolstwa Chorych na Jasnej Górze. W związku z pandemią koronawirusa wszystkich chorych zaprasza do duchowego włączenia się w pielgrzymkę za pośrednictwem transmisji telewizyjnej

Abp Wiktor Skworc wręczył dekrety księżom wikariuszom, którzy od 29 sierpnia podejmą obowiązki w nowych placówkach duszpasterskich.

Śląski architekt Ryszard Kopiec stanie na czele powstającej instytucji kultury.