Centralnym punktem obchodów III Światowego Dnia Ubogich w Katowicach była Msza św. w kościele pw. WNMP w Katowicach.

Abp W. Skworc zaprasza do wspólnego świętowania do katowickiej Katedry

Szli często zabiedzeni, ściskając plastikowe reklamówki, przez centrum Katowic obok olśniewających plakatów, na których uśmiechnięte modelki reklamowały karty podarunkowe na zakupy. Odmawiali Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się konferencja naukowa „Obraz powstań śląskich i plebiscytu w edukacji, historiografii, kulturze i przestrzeni publicznej”

Metropolita katowicki przewodniczył Eucharystii i wygłosił homilię podczas 36. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kolejarzy na Jasną Górę.

W ramach III ŚDU Caritas Archidiecezji Katowickiej wraz z Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym przygotował śniadanie dla ok. 400 osób.

Podczas uroczystości w krypcie katowickiej katedry 116 ministrantów ustanowiono animatorami. Do grona kandydatów włączono 122 młodzieńców.

Metropolita katowicki był gościem piątkowej "Rozmowy Poranka" w Radiu eM (107,6 FM)

Abp Skworc włączył 8 alumnów Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach do grona kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu.

Po uroczystościach związanych z 30. rocznicą Mszy Pojednania w Krzyżowej, w dniach 12-13 listopada w Krzyżowej obradowała polsko-niemiecka Fundacja Maksymiliana Kolbe.