Alumni IV i VI roku Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego rozpoczęli praktyki duszpasterskie. W wyznaczonych parafiach pozostaną do ostatnich dni maja.

Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. kończącej rekolekcje dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., które w miniony weekend odbyły się w Ośrodku Spotkań i Formacji w Brennej.

Metropolita katowicki udzielił święceń diakonatu trzem akolitom Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. Tegoroczne święcenia diakonatu odbywały się równolegle w trzech parafiach archidiecezji.

Trzech nowych diakonów zostało wyświęcił bp Grzegorz Olszowski w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chorzowie Batorym. Kolejnych pięciu przyjęło je w dwóch parafiach – w Rudzie Śląskiej Bykowinie i w Katowicach Murckach.

Święcenia diakonatu z rąk biskupa Marka Szkudły w kościele NSPJ w Rudzie Śl.-Bykowinie przyjęło dwóch młodych mężczyzn. To Marcin Zawojak z Rudy Śl. i Łukasz Płaczek ze Świętochłowic.

O potrzebie służby innym przypomniał bp Marek Szkudło na antenie Radia eM. Podkreślił, że wpisuje się w nią diakonat, którego święcenia przyjmie jutro 8 alumnów WŚSD.

Kuria metropolitalna w Katowicach organizuje kurs fotografowania i filmowania podczas celebracji liturgicznych.

Wszystkie zebrane ofiary mają wesprzeć Szpital św. Józefa w Mikołowie. Pracują tam siostry boromeuszki, które na Górnym Śląsku posługują już od ponad 100 lat.

Abp Wiktor Skworc spotkał się z uczestnikami rekolekcji dla kościelnych, które odbywają się w Ośrodku Spotkań i Formacji w Brennej.

Od wspólnej modlitwy brewiarzowej z abp. Wiktorem Skworcem ośmiu alumnów Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego rozpoczęło w niedzielę wieczorem rekolekcje przed diakonatem.