W wywiadzie dla KAI przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP skomentował inicjatywę Koalicji Polskiej, aby podczas pandemii i 60 dni po niej wszystkie niedziele były handlowe.

Przewodniczący Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski, zapowiadając rozpoczynający się w pierwszą niedzielę adwentu nowy rok duszpasterski, podkreślił, jak ważne jest przygotowanie do Eucharystii i dziękczynienie po niej.

30 listopada br. w święto św. Andrzeja Apostoła będziemy obchodzić „Dzień Jedności wspólnot, środowisk i Szkół Nowej Ewangelizacji” rejonu śląskiego.

Metropolita katowicki udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 4 grudnia 2020 r.

Program duszpasterski opatrznościowo zbliża nas do Eucharystii w czasie pandemii – powiedział w Radiu eM abp Wiktor Skworc. W niedzielę (29.11) rozpoczyna się adwent, a więc i nowy rok liturgiczny, a wraz z nim realizacja kolejnego programu duszpasterskiego.

Nowy metropolita zastąpił odchodzącego na emeryturę abp. Damiana Zimonia, który kierował Kościołem katowickim 26 lat.

Grupa dziekanów archidiecezji katowickiej spotkała się we wtorek 25 listopada na platformie ZOOM z abp. Wiktorem Skworcem, biskupami pomocniczymi i pracownikami Kurii Metropolitalnej.

Archidiecezja katowicka przekazała darowiznę w wysokości 50 tys. zł. na rzecz oddziału Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Katowicach zniszczonego w wyniku pożaru.

15 alumnów Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach odpowiedziało na apel metropolity katowickiego abp Wiktora Skworca.  Zobowiązali się do podjęcia wolontariatu w tworzonym w Katowicach szpitalu tymczasowym.

Pochodzący z Cieszyna bp Zbigniew Tadeusz Kusy OFM, ordynariusz diecezji Kaga-Bandoro w Republice Środkowoafrykańskiej przesłał na ręce Metropolity katowickiego życzenia i wyrazy jedności w modlitwie z okazji uroczystości Chrystusa Króla.