W diecezjalnym centrum rekolekcyjnym „Arka” w Gródku n. Dunajcem od 17 do 20 września trwają obrady dyrektorów wydziałów duszpasterstwa ogólnego z całej Polski w ramach Komisji Duszpasterstwa KEP.

W środę 18 września bp Grzegorz Olszowski ogłosił powołanie Wydziału ds. Misji Kurii Metropolitalnej w Katowicach.

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w sobotę, 14 września poświęcił nowy kościół i ołtarz w należącym do Jastrzębia-Zdroju Bziu Zameckim. Budowa świątyni trwała niespełna 10 lat.

Uczestnicy wakacyjnych rekolekcji Dzieci Maryi z całej archidiecezji katowickiej spotkali się dziś w katedrze na Dniu Wspólnoty. Mszy św. przewodniczył bp Marek Szkudło.

Metropolita katowicki przewodniczył Eucharystii w parafii św. Jana i Pawła w Katowicach-Dębie. Podkreślał, że jubileusz to szczególny czas.

14 września odbyła się kolejna edycja akcji „Mariacka bless night”.

W katowickiej katedrze spotkali się katecheci uczący na terenie archidiecezji katowickiej na wspólnej modlitwie.

Diecezjalni doradcy życia rodzinnego oraz dekanalni duszpasterze rodzin przeżywali w Katowicach dzień skupienia

Piątkowym gościem "Rozmowy poranka" w Radiu eM był abp Wiktor Skworc. Mówił m.in. konieczności modlitwy na początku roku katechetycznego

To słowa, które metropolita katowicki skierował do uczestników Eucharystii z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej