Abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki w Radiu eM przypomniał, że w sytuacjach napięcia społecznego Kościół na Górnym Śląsku zawsze apelował o spokojne załatwianie konfliktów.

Nowe oblicze stacjonarnej księgarni Wydawnictwa Księgarnia Świętego Jacka to odpowiedź na aktualne trendy. W odnowionym lokalu jest dostępna dobra literatura, paramenty liturgiczne, ale także... kawa.

Abp Skworc przewodniczył sumie odpustowej w Bazylice NMP w Pszowie. Homilię wygłosił bp Adam Wodarczyk.

W uroczystość Matki Boskiej Piekarskiej, głównej patronki Archidiecezji Katowickiej przewodniczył Metropolita katowicki Mszy św. wieczornej w Sanktuarium Matki Miłości i Sprawiedliwości Społecznej.

We Mszy św. pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca uczestniczyli metodycy nauczania religii, przedstawiciele poszczególnych dekanatów oraz nauczyciele rozpoczynający pracę w szkole. Ci ostatni w celu uzyskania misji kanonicznej złożyli publiczne wyznanie wiary.

W katowickiej Katedrze Chrystusa Króla abp Wiktor Skworc przewodniczył Mszy św. za ojczyznę oraz za ofiary wojny w 80. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz za członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r., która od lat upamiętnia pomordowanych funkcjonariuszy II Rzeczypospolitej, a w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia.

W Święto Podwyższenia Krzyża Św., na polecenie papieża Franciszka, odbędzie się zbiórka ofiar na rzecz mieszkańców Ziemi Świętej.

Metropolita katowicki w piątkowej Rozmowie poranka w Radiu eM przywołał postać kard. Mariana Jaworskiego. Emerytowany abp Lwowa zmarł 5 września w Krakowie.

W wieku 94 lat zmarł kard. Marian Jaworski – przyjaciel św. Jana Pawła II, były metropolita lwowski, pierwszy rektor Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i honorowy obywatel miasta Krakowa.

Posługującego od prawie 30 lat w Zambii ks. Waldemara Potrapeluka czeka poważna operacja.