19 maja swoje kolejne urodziny obchodzi abp Wiktor Skworc. Polecamy Go pamięci i modlitwie wiernych archidiecezji.

Z przykrością zawiadamiamy, zmarł ks. Roman Szekiel, emerytowany proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Kobielicach. Przeżył lat 87, w tym 63 lata w kapłaństwie (23 czerwca obchodziłby koleją rocznicę prezbiteratu).

W specjalnym komunikacie Metropolita katowicki zaprasza mężczyzn i młodzieńców do pielgrzymowania do Matki Boskiej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.

Metropolita katowicki przewodniczył niedzielnej mszy z okazji 25-lecia erygowania parafii prowadzonej przez ojców franciszkanów.

W katedrze Chrystusa Króla w Katowicach abp Wiktor Skworc udzielił świeceń prezbiteratu trzem diakonom Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.

– Wniebowstąpienie Pańskie to promocja ludzkiej natury – wyjaśnił w Radiu eM abp Wiktor Skworc przed Uroczystością Wniebowstąpienia, przypadającą w niedzielę (16.05).

Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. sprawowanej w kaplicy Domu Rekolekcyjnego w Kokoszycach wraz z kapłanami świętujących w tym roku 50-lecie kapłaństwa.

W katedrze Chrystusa Króla abp Wiktor Skworc przewodniczył Mszy św. sprawowanej razem z prezbiterami-jubilatami świętującymi 25-lecie kapłaństwa.

Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. w katowickiej katedrze Chrystusa Króla z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki, Pielęgniarza i Położnej. Wyraził wdzięczność za pracę w trudnym czasie pandemii.

Z przykrością zawiadamiamy, że 8 maja br., zmarł ks. Antoni Jan Bartoszek, emerytowany proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Łaziskach Górnych. Przeżył lat 87, w tym 63 lata w kapłaństwie.

Najnowsze

18 maj 2021

Urodziny Metropolity katowickiego

19 maja swoje kolejne urodziny obchodzi abp Wiktor Skworc. Polecamy Go pamięci...

17 maj 2021

Śp. ks. Roman Szekiel

Z przykrością zawiadamiamy, zmarł ks. Roman Szekiel, emerytowany proboszcz parafii Najświętszej Maryi...

15 maj 2021

Pielgrzymka świata męskiego do Piekar Śl.

W specjalnym komunikacie Metropolita katowicki zaprasza mężczyzn i młodzieńców do pielgrzymowania do...

15 maj 2021

Jubileusz parafii św. Franciszka i Klary w Tychach

Metropolita katowicki przewodniczył niedzielnej mszy z okazji 25-lecia erygowania parafii prowadzonej przez...

15 maj 2021

Święcenia prezbiteratu

W katedrze Chrystusa Króla w Katowicach abp Wiktor Skworc udzielił świeceń prezbiteratu...

14 maj 2021

Wniebowstąpienie Pańskie to promocja ludzkiej natury

– Wniebowstąpienie Pańskie to promocja ludzkiej natury – wyjaśnił w Radiu eM...