W kościele akademickim w krypcie katedry Chrystusa Króla metropolita katowicki pobłogosławił tablicę dedykowaną założycielce pierwszego w Katowicach hospicjum domowego.

- Przywołujmy ku pomocy Królową Pokoju i męczenników II wojny światowej, zwłaszcza nowo beatyfikowanego ks. Jana Franciszka Machę - zaproponował.

Abp Wiktor Skworc skierował słowo do dziennikarzy z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy i ludzi mediów.

W Bazylice oo. franciszkanów w Katowicach-PanewnikachAbp Wiktor Skworc przewodniczył centralnemu nabożeństwu Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Sąd Okręgowy w Krakowie uniewinnił w czwartek wszystkich dziewięciu członków Komisji Majątkowej, oskarżonych m.in. o korupcję, fałszowanie dokumentów i możliwe działanie na szkodę Skarbu Państwa w sprawach dotyczących zwrotu nieruchomości Kościołowi.

W Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan wszystkie Kościoły powinny modlić się i wzywać do modlitwy o pokój na Ukrainie.

Kuria metropolitalna w Katowicach organizuje kurs fotografowania i filmowania podczas celebracji liturgicznych.

W związku z wniesionym przez Prokuraturę Okręgową Katowice do Sądu Okręgowego w Katowicach aktem oskarżenia przeciwko dwóm zakonnikom.

Tablica z płaskorzeźbą ks. Jana Machy, zabitego przez Niemców w wieku 28 lat, została odsłonięta i poświęcona na skwerze jego imienia w Katowicach.

Z powodu pandemii kolędnicy misyjni ze Świerklan nie chodzili w tym roku po domach, ale i tak zebrali 10 535 zł na pomoc dzieciom z Azji Środkowej. Zbiórka trwała też w innych parafiach archidiecezji katowickiej.

Najnowsze

25 styczeń 2022

Tablica poświęcona śp. Teresie Trzeciak

W kościele akademickim w krypcie katedry Chrystusa Króla metropolita katowicki pobłogosławił tablicę...

24 styczeń 2022

Abp Skworc prosi diecezjan o modlitwę o pokój

- Przywołujmy ku pomocy Królową Pokoju i męczenników II wojny światowej, zwłaszcza...

24 styczeń 2022

"Włączcie się w „rzemiosło” pokoju"

Abp Wiktor Skworc skierował słowo do dziennikarzy z okazji wspomnienia św. Franciszka...

23 styczeń 2022

Abp Skworc: „nie” dla jakiejkolwiek formy wojny

W Bazylice oo. franciszkanów w Katowicach-PanewnikachAbp Wiktor Skworc przewodniczył centralnemu nabożeństwu Tygodnia...

21 styczeń 2022

Sąd uniewinnił byłych członków Komisji Majątkowej

Sąd Okręgowy w Krakowie uniewinnił w czwartek wszystkich dziewięciu członków Komisji Majątkowej...

21 styczeń 2022

Wszystkie Kościoły powinny modlić się o pokój na Ukrainie

W Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan wszystkie Kościoły powinny modlić się i...