Biuro Prasowe, którego dyrektorem jest rzecznik Arcybiskupa Katowickiego, kontaktuje się z mediami realizując politykę informacyjną, troszczy się o wizerunek Archidiecezji Katowickiej oraz prezentuje stanowisko zajmowane przez Metropolitę Katowickiego w sprawach ważnych.

Do szczegółowych zadań Biura Prasowego należą m.in:

• publikowanie komunikatów i oświadczeń Arcybiskupa Katowickiego
  • kontakt ze środkami społecznego przekazu
  • obsługa medialna ważniejszych wydarzeń z udziałem Arcybiskupa Katowickiego
  • przygotowanie informacji prasowych zapowiadających ważniejsze wydarzenia Archidiecezji
  • dokumentacja tekstowa najważniejszych wydarzeń z życia Archidiecezji,
  • redakcja strony internetowej Archidiecezji Katowickiej
  • przygotowanie i publikowanie kolejnych numerów organu urzędowego Archidiecezji Katowickiej

ks. dr Tomasz Wojtal

Rzecznik Prasowy Metropolity Katowickiego
kom.: +48 519 546 018

adw. Tomasz Kurpas