W katowickiej Katedrze abp Skworc dziękował za dar życia i powołania.

Wraz z nim w katedralnym wieczerniku modlił się abp senior Damian Zimoń, biskupi pomocniczy oraz przedstawiciele katowickiego prezbiterium oraz wierni zgromadzeni w katedralnym wieczerniku, a także łączący się poprzez transmisje radiową i internetową.

W homilii, nawiązując do odczytanej Ewangelii według św. Jana, bp Olszowski podkreślił, że w Jezus modlił się za uczniów, a więc także za każdego z nas. Uprzedził uczniów, że świat będzie ich nienawidził. - Świat, czyli ludzie oddaleni od Boga, nie znający drogi do życia wiecznego – zauważył.

Zaznaczył, że Jezusowi nie chodziło, aby Ojciec zabrał uczniów ze świata. – On chce, byśmy przez jakiś czas byli na świecie. Z byciem na świecie związana jest misja, by do każdego stworzenia dotarło orędzie Bożej miłości – powiedział.

Podkreślił także, że znakiem rozpoznawalnym chrześcijan jest życie w prawdzie. - Misja głoszenia prawdy nigdy nie była łatwa, choć wszyscy jesteśmy do niej wezwani – zaznaczył, zwracając uwagę ma szczególną rolę biskupa diecezjalnego w głoszeniu prawdy i budowaniu jedności. Zachęcił wszystkich do modlitwy za Pasterza i do podejmowania odpowiedzialności za Kościół.

Na zakończenie w imieniu prezbiterium życzenia złożył ks. dziekan Zenon Ryzner. Podziękował za pasterskie czuwanie w trudnym czasie pandemii, za wirtualną obecność i troskę o duszpasterzy i o wiernych. – Księże Arcybiskupie! Życzymy, abyś mógł w pełni wrócić do duszpasterskiej aktywności, byś dalej umacniał nas w wierze, mobilizował i aby Duch Święty, który jest Twoim szczególnym przewodnikiem nieustannie dodawał ci sił – podkreślił ks. Ryzner.

Dziękując za obecność i wspólna Eucharystie, metropolita katowicki zachęcił wszystkich do dalszej modlitwy. – Chciejmy naszą modlitwą docierać na wszystkie peryferia, aby w tym zatomizowanym świecie budować jedność. Oddajemy się z powrotem do dyspozycji Ducha Świętego – zaapelował abp Skworc.

- Modlimy się za siebie nawzajem, bo Kościół jest wspólnotą modlącą się. Modlitwa Kościoła jest modlitwa jednoczącą i chcemy tą modlitwą docierać na wszystkie peryferia, aby w tym zatomizowanym świecie budować jedność. Oddajemy się z powrotem do dyspozycji Ducha Świętego. Chcemy budować wspólnotę Kościoła, chcemy budować Królestwo Boże. Na to budowanie jedności niech nam Bóg błogosławi.  

Najnowsze

25 lipiec 2021

Błogosławieństwo pojazdów w Tychach

Uroczystej sumie odpustowej w parafii pw. św. Krzysztofa przewodniczył bp Adam Wodarczyk...

19 lipiec 2021

Podziękowanie za kondolencje

Bp Adam Wodarczyk dziękuje za modlitwę i słowa wsparcia w związku ze...

17 lipiec 2021

Wielki Ślązak trafił na pomnik

Tym Ślązakiem jest Henryk Sławik. Bohater, który w czasie II wojny światowej...

14 lipiec 2021

Chcemy pomagać osobom, które mogły doznać skrzywdzenia w Kościele

Delegat ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży w Archidiecezji Katowickiej oraz Przewodniczący Zespołu...

12 lipiec 2021

Święto Leśników w katedrze

Pracownicy Lasów Państwowych zgromadzili się w katowickiej katedrze poniedziałek 12 lipca na...

09 lipiec 2021

Słowo Arcybiskupa Katowickiego

DO WIERNYCH I DUCHOWIEŃSTWA ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ