W niedzielę Trójcy Przenajświętszej, 7 czerwca br., o godz. 10.30 metropolita katowicki abp Wiktor Skworc będzie celebrował w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach Mszę św. w intencji tegorocznych maturzystów. Będzie ona transmitowana w Radiu eM oraz w Internecie.

W tym samym czasie biskupi pomocniczy będą przewodniczyć Eucharystii także w tej intencji w innych parafiach archidiecezji katowickiej: bp Marek Szkudło w kościele. bł. Karoliny w Tychach, bp Adam Wodarczyk w bazylice NMP i św. Bartłomieja w Piekarach Śl., bp Grzegorz Olszowski w bazylice św. Antoniego w Rybniku. Również te Msze św. będą transmitowane w Internecie.

„Będziemy modlić się wspólnie o dary Ducha Świętego na czas egzaminów maturalnych oraz o światło i potrzebne łaski w rozeznawaniu powołania i dokonywania życiowych wyborów. Chcemy prosić o pokój serca w tym szczególnym czasie, w jakim tegoroczni maturzyści podejmują egzaminacyjne wyzwania” - napisał abp Skworc w zaproszeniu do wspólnej modlitwy w intencji maturzystów. Do modlitwy zachęcił także nauczycieli i wychowawców oraz księży katechetów. Wszystkim uczniom kończącym rok szkolny udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

24-02-2024

Fot. Rafał Bogacki /Foto Gość

Nowi diakoni w archidiecezji katowickiej

W sobotę 24 lutego święcenia diakonatu przyjęło trzech alumnów Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego.

24-02-2024

Ks. Wojtal: Walczymy o świętość

Kanclerz Kurii Metropolitalnej przewodniczył Mszy św. w kolejnym kościele stacyjnym. Tym razem była to parafia Trójcy Przenajświętszej w Katowicach.

23-02-2024

Fot. Dominika Bem /Radio eM

Abp Galbas: Kim jest dla mnie Jezus?

Metropolita katowicki przewodniczył Eucharystii w kościele NMP Wspomożenia Wiernych w Katowicach.

22-02-2024

Bp Wodarczyk: Miłosierdzie nie ocenia i nie potępia człowieka

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej przewodniczy Mszy św. w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Katowicach-Zarzeczu.

21-02-2024

Fot. Dominika Bem

Bp Wodarczyk: Jezus nie jest naiwny

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej przewodniczył Mszy św. w kościele św. Anny w Katowicach-Janowie.

20-02-2024

YT / Radio eM

Bp Szkudło: Chrystus ma Twoją twarz

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej przewodniczył Mszy św. w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Katowicach-Szopienicach.

PONIEDZIAŁEK,
26 lutego 2024 roku
Dzień powszedni
Kolor fioletowy

Słowo na dzisiaj

Łk 6, 36-38 | Jezus powiedział do swoich uczniów: «Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie...

ROCZNICA ŚMIERCI:
1948 † Antoni Gutsfeld
1964 † Paweł Dudek
2013 † Stanisław Garbocz

ROCZNICA URODZIN:
1975 - ks. Grzegorz KRZYK
1979 - ks. Michał WILK

Kuria Metropolitalna w Katowicach
czynna od poniedziałku do piątku
w godz. 9.00-15.00
z wyjątkiem świąt i uroczystości.

Materiały dla rodzin