W sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śl. od kilku lat wierni mogą uczestniczyć w misterium związanym z Wniebowzięciem Najświętszej Maryi Panny. Podobnie jak w ubiegłych latach obchody rozpoczną się w wigilię Uroczystości Wniebowzięcia, 14 sierpnia br. Po nieszporach odprawionych o godz. 16.00 w bazylice wierni wezmą udział w symbolicznym obrzędzie Zaśnięcia Niepokalanej. O godz. 16.30 rozpocznie się inscenizacja „pogrzebu” Maryi, procesja różańcowa na Kalwarię z figurą Matki Bożej Zaśniętej i modlitwa w kaplicy Grobu Matki Bożej.

W Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, przez cały dzień wierni będą mogli modlić się przed figurą Matki Bożej Wniebowziętej w kaplicy św. Rafała na Rajskim Placu. Suma odpustowa rozpocznie się o godz. 10.00. Po południu o godz. 13.45 wierni będą mogli wyruszyć na kalwaryjskie ścieżki, by rozważać tajemnice chwalebne różańca świętego. W czasie nabożeństwa będzie miał miejsce obrzęd koronacji figury Matki Bożej. Uroczystości zakończy procesja z figurą do bazyliki i nieszpory o godz. 15.00.

14-07-2024

Abp Galbas: Człowiek, który nie odpoczywa, coraz słabiej widzi sens tego co robi

Pszczelarze z archidiecezji katowickiej spotkali się na Mszy św. polowej na polanie Hamerla w Lesie Murckowskim.

12-07-2024

Biuro Prasowe

Kondolencje i modlitwa

Abp Adrian J. Galbas SAC przekazuje kondolencje rodzinie zmarłego górnika KWK Rydułtowy i modli się za wszystkich poszkodowanych.

18-06-2024

Fot. Bartłomiej Dobrzański /Foto Gość

Kolejne zmiany personalne w archidiecezji katowickiej [aktualizacja 11 lipca)]

Publikujemy listę zmian personalnych (stan na 11 lipca 2024 r.).

07-07-2024

Foto: silesia.edu.pl

Piękna modlitwa odrzuconych

Homilia abp. Adriana Galbasa, wygłoszona 7 czerwca w Raszczycach podczas Eucharystii z okazji 750. rocznicy powstania miejscowości.

06-07-2024

Foto: Bartłomiej Dobrzański /Foto Gość

Nigdy nie tracić nadziei

Homilia abp. Adriana Galbasa wygłoszona 6 czerwca na Jasnej Górze podczas 59. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Apostolstwa Chorych.

02-07-2024

Foto: Sanktuarium w Tuchowie / facebook

Abp Galbas w Tuchowie: Bez miłości nasze apostolstwo będzie bezduszne

Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. odpustowej w Bazylice pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tuchowie.

01-07-2024

Foto: ks. Sławomir Tupaj

Oddać Mu życie

Homilia wygłoszona podczas święceń prezbiteratu Księży Jezuitów w Krakowie.

01-07-2024

Śp. ks. Lesław Przepłata

Z przykrością zawiadamiamy, że w poniedziałek 1 lipca zmarł śp. ks. Lesław Przepłata, lat 59, rocznik święceń 1992, proboszcz Parafii Świętego Jerzego w Goczałkowicach-Zdroju.

ŚRODA,
24 lipca 2024 roku
Wspomnienie św. Kingi, dz.
Kolor biały

Słowo na dzisiaj

Mt 13, 1-9 | Owego dnia Jezus wyszedł z domu i usiadł nad jeziorem. Wnet zebrały się koło Niego tłumy tak wielkie, że wszedł do łodzi i usiadł, a cały lud stał na brzegu. I mówił im wiele w przypowieściach...

ROCZNICA ŚMIERCI:
1954 † Rajmund Grochla
1974 † Ernest Ślązok
1974 † Piotr Klyczka
1974 † Robert Ledwoń
2001 † Maciej Sojka
2012 † Stanisław Adamczyk

ROCZNICA URODZIN:
1940 - ks. Artur ZAREMBA
1962 - ks. Piotr ROŻYK
1964 - ks. Krzysztof SZUDOK
1967 - ks. Dariusz MAZUR

Kuria Metropolitalna w Katowicach
czynna od poniedziałku do piątku
w godz. 9.00-15.00
z wyjątkiem świąt i uroczystości.

Materiały dla rodzin