Nowy Rok przyniesie to, co my w niego wniesiemy, jako katolicy, mieszkańcy Górnego Śląska - powiedział w Radiu eM abp Wiktor Skworc, Metropolita Katowicki.

Jak powiedział pasterz lokalnego Kościoła, zwykle pytamy, co przyniesie nowy rok, a tymczasem nie jest ważne co przyniesie, ale co my w niego wniesiemy. Podkreślił, że w tym roku doświadczyliśmy niezwykłej atmosfery strachu, ale też ujawniła się ludzka solidarność. – Dla mnie najważniejszą sprawą w tym roku było umocnienie rodziny – powiedział arcybiskup, zauważając, że w związku z pandemią życie społeczne i rodzinne przeniosło się w 4 ściany domów, gdzie jednocześnie powróciła wspólna modlitwa w gronie rodziny.

Nawiązując do jutrzejszego (1.01) Światowego Dnia Pokoju metropolita przypomniał, że hasłem przewodnim papieskiego orędzia na ten dzień jest „troskliwość”. Życzył też wszystkim na rok 2021 pokoju.

Abp Wiktor Skworc podkreślił, że 6 stycznia, czyli Uroczystość Objawienia Pańskiego jest wolny od pracy i dlatego możemy go poświęcić na sprawy duchowe, jest to też Misyjny Dzień Dziecka. Zauważył, że obecnie świat przenosi się do sieci społecznościowych, a naszą powinnością jest objawianie Chrystusa  temu światu. – Ktokolwiek ma dostęp do mediów społecznościowych, niech tam głosi Chrystusa –wzywał metropolita katowicki.

Sylwester Strzałkowski, Radio eM