6. Światowy Dzień Ubogich będzie obchodzony 13 listopada przed Galerią Katowicką i dworcem PKP. Abp Wiktor Skworc wydał komunikat, w którym wezwał do pomocy m.in. dotkniętym ubóstwem energetycznym.

6. Światowy Dzień Ubogich będzie obchodzony 13 listopada przed Galerią Katowicką i dworcem PKP. Organizuje go katowicka Wspólnota Dobrego Pasterza, ze wsparciem m.in. Caritas Archidiecezji Katowickiej i Zakonu Maltańskiego.

Początek zaplanowano na 8.15, kiedy zostanie otwarty namiot, w którym będzie odbywało się spotkanie. O 9.15 będzie śniadanie Caritas; następnie świadectwa, obiad i koncert SEGA ACU.

O 15.00 odbędzie się Eucharystia w intencji ubogich pod przewodnictwem abp. Skworca, a o 17.00 wręczenie upominków ubogim.

Arcybiskup Wiktor Skworc wystosował z okazji Światowego Dnia Ubogich komunikat, który będzie odczytywany w niedzielę 6 listopada w kościołach archidiecezji katowickiej. Wzywa w nim do zainteresowania się ubogimi w parafiach i miejscowościach, do zorganizowania spotkań z nimi, udzielenia im pomocy duchowej i materialnej.

"Chrześcijanie zawsze byli i są wrażliwi na potrzeby ubogich" - napisał. Zapowiedział zbiórkę na ich potrzeby. W wymiarze rzeczowym będzie ona trwała od 7-20 listopada, zaś w wymiarze finansowym w Światowy Dzień Ubogich, czyli w niedzielę 13 listopada.

"W Światowy Dzień Ubogich chcemy okazać solidarność i przeciwdziałać wykluczeniu energetycznemu, przeprowadzając zbiórkę finansową przed naszymi kościołami. Po niedzielnych mszach św. 13-tego listopada członkowie parafialnych zespołów Caritas zbiorą ofiary na ubogich dotkniętych ubóstwem energetycznym, brakiem prądu czy ogrzewania. Zebrane środki, przekazane do naszej diecezjalnej Caritas, posłużą wsparciu osób i placówek najbardziej dotkniętych kryzysem energetycznym i ekonomicznym. Ofiary można składać również poprzez nasz portal zbiórkowy o nazwie „Dobrodaj” lub bezpośrednio, wpłacając je na konto katowickiej Caritas" - stwierdził arcybiskup katowicki.

Najnowsze

04 grudzień 2022

Okazujecie się dziś patriotami najwyższej próby

Barbórkowa Msza św. z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy odbyła się w Pawłowicach...

04 grudzień 2022

Człowiek w centrum transformacji

Abp Adrian Galbas SAC przewodniczył Mszy św. barbórkowej w Gliwicach-Sośnicy.

04 grudzień 2022

Górniczy stan to przykład pracowitości i pobożności

Bp Adam Wodarczyk przewodniczył Mszy św. transmitowanej w Programie I Polskiego Radia...

04 grudzień 2022

Barbórkowa pobudka

Przed laty orkiestry górnicze budziły w Barbórkę mieszkańców wielu śląskich miejscowości.

03 grudzień 2022

Odsłonięcie tablicy poświęconej ks. Janowi Masze

- Myślę, że każda wojna, każdy czas trudny dla społeczeństwa generuje swoich...

03 grudzień 2022

Śp. ks. Kazimierz Kopeć

Z przykrością zawiadamiamy, że 2 grudnia zmarł w Żorach - Kleszczowie, w...